Küsimus:
Tugevaim käigukonfiguratsioon
Alex
2013-04-10 23:23:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ehitan (mida ma loodan olla) kiiret autot, kasutades kahte PF-XL mootorit koos ja osaliselt. Siiski on punkt, kus ma pean telge pöörama võimsusega (see tuleb 3-käigulise käigukastiga) 90 kraadi, et seda ratastega joondada (see on ilmselt pikk tee laudas, et seda inglise keeles öelda, aga sain pilt minu sõnade puudumise täitmiseks). Seda ma tahan teha:

enter image description here

(hammasrataste asend on vale: minu projektis oleks 8t käik üks auk vasakule )

Minu küsimus on see, et eeldades, et rattaid hoidev konstruktsioon on kindel ja ei punnita, siis milliseid hammasrattaid on kõige parem kasutada, et need ei klõpsataks?

Siiani olen kaalunud nelja kombinatsiooni:

  • sama mis pildil, välja arvatud see, et 8t on 16t
  • Rasvane 20t koos rasvaga 12t
  • Kõhn 20t koos kõhna 12t-ga (see ei tööta minu jaoks tegelikult, kui ma autos mõningaid muudatusi ei tee)
  • Kaks nendest 4t-käikudest, mis pole eriti siledad

On mõistlik, et viimane variant on kõige tugevam, sest nad ei klõpsa enne, kui nad laiali lähevad. Kuid need sobivad pigem madalatel kiirustel. Suurel kiirusel pole need üldse vedelad ja tekitavad palju müra. Kuid minu suurim probleem nendega on see, et nad jäävad mõnikord kinni (ilma jõuta käik peatub mõnikord asendis, kus see blokeerib jõu käiguga ja kui mootorid uuesti käivituvad, ei saa nad enam pöörata - see on tõesti minu lollakas). p>

Mis sa arvad, välja arvatud viimane variant,

Sellele küsimusele oleks lihtsam vastata, kui taotlus oleks selgeks tehtud. Kas pildil olevad telje asukohad (redigeerimisega arvestatakse) on fikseeritud asukohas, aka peavad seal ka olema? Kas soovite käiguvahetust või 1: 1 ülekannet? Kas on kehtestatud kõrguse piirang, mis takistaks suuremate hammasrataste kasutamist? Kas lahenduses kasutatav diferentsiaal on valikuvõimalus? Kas teil on mingeid piiranguid selle kohta, millistele käikudele teil on juurdepääs? Millist telge sisendis soovitakse käiguvahetust vähendada?
üks vastus:
Joubarc
2013-04-11 00:18:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma soovitaksin mõnda varianti, mida te veel ei kaalunud: kasutades kaldus hammasrattaid, kuid tegelikult kasutage mõlemal teljel kahe käigu kombinatsiooni: 12t ( õhuke, nagu te ütlete) ja selle taga 20t (seal saate kasutada rasva, mis on tõenäoliselt parem).

Teine võimalus on kasutada ussikruvi, mis võimaldab teil ka telje suunda muuta, kuid mis muudab teljed mitteplanaarseks.

Kuid see sõltub tegelikult paljudest teguritest. Käiguvähendus on üks (pidades silmas, et see mõjutab pöördemomenti, kuid ausalt öeldes olen siin juba üle pea, nii et ma ei hakka selle aspektiga tegelema); kuid pöördemomendi ülekanne on veel üks, samuti tugevus / töökindlus.

Näiteks on teie mainitud nupurattal mõned kasutusalad, kuna see ei saa libiseda, kuid väiksema ülekantava pöördemomendi (või millegi muu) hinnaga. Ussikruvidel on jällegi veel üks eripära, mis on nende jaoks ainulaadne, kuna nad suudavad pöördemomenti edastada ainult ühel viisil, millel on ka kasutusalad (mehhanismi paigal lukustamine).

Ja siis ärge unustage, et hammasrattad kas pole kõike öelda: aitab hammasrataste taladele lähemale kleepimine, nagu ka kahe eraldi tala asendamine tegeliku raamiga. Samuti võite veenduda, et üks telgedest läheb kogu raami teisele küljele.

Ja viimane asi, kui kavatsete võimsuse üle kanda kahele rattale, ärge unustage seda kasutada nende vahel erinevus (pole kindel, et uus on siiski väga kindel).

Aitäh. Te mõtlete, et ühel teljel kasutage neid kahte käiku, aga kuidas on teise teljega? Milliseid hammasrattaid soovitaksite? Samuti ei ole ussikruvid tegelikult see, mida ma otsin, kuna need vähendavad kiirust dramaatiliselt. Ja ma olen juba lisanud diferentsiaali (vana, kuna mul on ainult seda tüüpi).
Ma mõtlesin, et kasutage mõlemat telge mõlemat käiku, kokku 4 käiku


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...