Küsimus:
Kasutage EV3-ga vanu RCX-andureid
undo
2016-10-08 19:29:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

NXT-G-s oli "Legacy" plokikomplekt, millel olid plokid, et võimaldada NXT-ga RCX-mootorite / andurite kasutamist, kui teil on muundurikaabel. EV3 tarkvaral seda aga pole ja tundub, et sellel pole muundurikaablite tuge, kuna puuduvad spetsiaalsed programmeerimisplokid, mida saate alla laadida.

Peab põhimõtteliselt ühendama kaks puuteandurit samasse porti, nii et EV3 tellis saaks sisendi, kui kummalegi vajutada. Mul on paar RCX, NXT ja EV3 puuteandurit. Mul on ka kolm NXT-RCX muunduri juhtmest. Kahjuks ei tööta ükski anduritest muundurikaablitega ja ma ei saa kasutada seda ega seda meetodit, kuna valmistun võistluseks, mis ei võimalda lego osad.

Selle probleemi kohta leidsin 2013. aastal legosaidilt selle lõime, kuid see ei paku lahendust. Olen proovinud isegi andurite toorplokke koos puuteanduritega kasutada, kuid need ei anna mulle mingit väljundit.

Samuti on mul lubatud kasutada ainult EV3-G programmeerimisliidest.

Kas keegi teab, kuidas saan neid jagatud kaableid EV3 tellisega kasutada?

üks vastus:
David Lechner
2016-10-08 21:10:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahjuks ei saa EV3-l anduritega kasutada LEGO 8528 (adapter NXT to RCX adapter) kaablit. Võite seda siiski kasutada koos mootoritega .

Selle põhjuseks on see, et adapterikaabel ühendub ainult MINDSTORMS (RJ12) pistiku kontaktidega 1 ja 2. NXT sisend (andur) pordides on tihvt 2 GND.

NXT input port connector

EV3 puhul aga sisendporti 2 ei ole enam GND. Seda kasutatakse NXT-andurite ja EV3-andurite eristamiseks.

EV3 input port connector

Ilma korraliku maapinnata (GND) andurid ei toimi õigesti töötama. Seetõttu kasutavad kaablite modifitseerimise videod pin 3-d, mis on EV3-l GND.

Lisaks peate neile ka neile, kes pole oma kaabli valmistamiseks mõeldud võistluse reeglitega piiratud. teadke, et EV3 püsivara puudub võime saata "aktiivsete" RCX-andurite jaoks vajalikke võimsusimpulsse. NXT riistvaraarenduskomplektist:

NXT hardware developer kit: active sensors

Nii et ärge oodake, et RCX Light andur või RCX Rotation sensor töötaksid koos EV3, isegi kui teete ise kaabli, kuna sellel puudub see funktsioon.


Lühidalt: RXC-mootorid töötavad LEGO 8528 kaabli ja EV3-ga, kuna väljundportides on tihvtid 1 ja 2 on mootori + ja - jaoks. Need töötavad täpselt samamoodi nagu Power Functions mootorid, nagu on kirjeldatud siin.

Täname kogu selle info eest! Proovin nüüd luua kohandatud ploki, kuigi ma pole seda kunagi varem proovinud. Samuti kontrollin helisensori plokki, kuna see on analoogandur ja see võib lihtsalt töötada.
Samuti, kust sa need diagrammid said?
Diagrammid pärinevad seadmete EV3 ja NXT riistvaraarenduskomplektidest, mis on saadaval LEGO MINDSTORMSi allalaadimislehel. http://www.lego.com/en-us/mindstorms/downloads
Oma ploki loomine ei aita. Probleem seisneb püsivara anduri automaatses tuvastamises. Kui andurit ei kuvata pordivaates analoogandurina (puutetundlik, valgus- või heli), ei saa te sensori väärtust lugeda, olenemata sellest, millist plokki kasutate.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...