Küsimus:
Kas PF Servomootori PWM erineb PWM-ist Arduinost?
tooshel
2013-02-21 01:45:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on XL-, L- ja M-mootoritega ühendatud Arduino mootorikilp ja saan kiirust juhtida PWM-iga (pulsilaiuse modulatsioon). Lõin oma pistiku, lõigates Lego PF-pistiku pooleks ja ühendades kaks sisemist pistikut "tihvtide" külge, mida on lihtne leivaplaadiga ühendada.

Kui ühendan need kaks tihvti PF-servoga Roomikuga kaasas olev mootor, noh, midagi ei juhtu, olenemata sellest, millise impulsi ma saadan (Arduino tegeleb impulssidega. Ma lihtsalt seadsin "suuna" tihvti ja väärtuse vahemikus 0 kuni 255 ... ja PWM või mitte, netoefekt on et voltmeetriga näete pingeid vahemikus -9 kuni 9 volti, sama mis IR-vastuvõtjast mõõtmisel).

Mis mul ikkagi puudu on? Mis erineb servomootori PWM-ist?

See ei tundu seni päris küsimusena ... (aga olen üsna kindel, et saate vastuse saades sõnastada ümber)
Vabandust mees, mul oli kiire! Paanika! Parandan selle pärast oma tänaõhtust esitlust. Ja mul on vastus olemas, nii et postitan ka selle. Mõnikord jõuate küsimuse esitamisel ja selle üle mõtlemisel ise vastuseni.
Noh [on hea küsida ja vastata oma küsimusele] (http://blog.stackoverflow.com/2011/07/its-ok-to-ask-and-answer-your-own-questions/) kuid kindlasti soovite küsimuse ümber kirjutada nii, et see näeks välja üks.
@Joubarc Olgu, see on parandatud. Soovi korral saate seda veelgi muuta (olete moderaator!), Kuid kui teil on muid soovitusi, parandan selle veelgi. Ja ma peaksin lisama mõned pildid. . . nende asjade kirjeldamine on keeruline ja pilt muudaks selle lihtsamaks. Loodan lihtsalt, et selline küsimus on siin asjakohane. . . Kavatsesin postitada ka elektroonika SE-sse, kuid mõtlesin selle välja enne, kui selleni jõudsin.
Küsimuste muutmine nende paremaks muutmiseks ei piirdu moderaatoritega, pigem vastupidi - kõik on teretulnud ka sellisel moel oma panuse andma. See tähendab, et küsimus ja vastus tunduvad mulle praegu head.
@Joubarc Ja lisasite ikka oma vastuse! Te olete kõikjal! Muidugi on ka teie vastus hea ja lisab suurepäraseid linke. Ja selle saidi graafika on täiuslik.
Kaks vastused:
tooshel
2013-02-21 23:48:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selgub, et probleem on selles, et servomootorid vajavad vähemalt KOLM juhtmest. Kaks PWM-i ja üks täisvõimsuse jaoks. Tegin uue pistiku (ja kui keegi huvitab ... mul pole lihtsalt ühte käepärast ... uued juhtmed +9-le ja maandus. See tegi asja ära! Niipea kui see sisse sai, kuulsin servomootorit keskele liikumas. Siis saatsin Arduinoga impulsse ja sain taas juhtimise üle kontrolli!

Kuidas sa impulsse saatsid? Ma ei suutnud panna servot reageerima ei 'analogWrite ()' ega Servo teegi 'write ()' peale. Mõnelt guugeldades jäi mulje, et see on tingitud sellest, et Arduino sisseehitatud PWM-i sagedus on 500 Hz, samas kui PF-servo eeldab 1150 Hz. Vajaliku sageduse saamiseks proovin "käsitsi" PWM-i. Samuti pole mulle siiani selge, kas PWM on nii C1 kui C2 peal või lihtsalt sellel, mis pole LOW.
@AtesGoral Wow! Sellest on juba ammu möödas. Kogu minu kood on githubis, kui see aitab. https://github.com/tooshel/androdino/tree/master/arduino Teine märkimisväärne probleem, mis mul tekkis, oli see, et Lego toitepaketi 9 volti jõuaks Arduino mootorikilbi ajal umbes 6 volti, nii et ma pidi kokku hankima täiendava Lego toitepaki, milles olid ainult kolm akut ja alumiiniumfoolium ülejäänud kolme jaoks, ning tegema veel ühe kohandatud kaabli, mis pani kaks taigna pakki järjestikku. Jah, see oli hull. Tänu jumalale sbricki eest!
Oh Juudas! Ma ei olnud SBrickust kuulnud. Ma arvan, et kavatsen varsti ühe tellida :) Vahepeal proovin ikkagi oma probleemi Arduinoga lahendada, sest tegelen selle põhimõtteliselt elektroonika õppeharjutusega, selle asemel, et tegelikku mudelit võimendada. Vaatan, kas probleemi põhjuseks on pingelangus. Aitäh!
Joubarc
2013-02-22 01:03:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastavalt Philo servomootori üksikasjalikule analüüsile võtab see oma käsud C-joontelt, kuid vajab ka toite:

Olles võimsusfunktsioonide vahemiku liige, on see selle süsteemiga täielikult integreeritud ja saab oma kiidetud positsiooni C1 / C2 liinide kaudu ja toite toiteallikatelt. Tavalise mootori korral reguleerib C1 / C2 töötsükkel mootori pöörlemiskiirust otse, siin määravad nad võlli nurgaasendi.

See on mõttekas, kuna seal on elektroonika ja neid peab toitma tavaline usaldusväärne toiteallikas, mis on täpselt mõeldud + 9V ja maandusjuhtmete eesmärgiks. Sama kehtib ka IR-vastuvõtja kohta (ehkki see ignoreerib C1 / C2 liine täielikult).

PF juhtmete kohta lisateabe saamiseks peaksite kontrollima ka Philo Power Functions süsteemi esitlust.

Lugesin natuke rohkem ja enamik servomootoreid on kolme juhtmega asi ja see pani mind mõtlema, et mul on traat puudu. Ma ei lisanud oma tihvtjuhtmeid pf-pistiku kõigile 4-le juhtmele, kuna kõigi teiste mootorite jaoks neid ei kasutata ja nad lihtsalt takistavad. Õnneks oli mul osi uue pistiku tegemiseks. . . kuigi RIP minu ühele Lego LED-ile :(. Ja need lingid on imelised lugemised, mida ma polnud varem näinud, nii et aitäh!
Lihtsalt mõeldes võiksite juhtmete asemel ohverdada pikenduskaablid.
Oh, ma olen ohverdanud ohtralt pikendusjuhtmeid. . . aga otsa sain! Ja isegi Lego pood neid ei kanna.
@tooshel necro-comment: näib, et Lego Store kannab [pikenduskaableid] (http://shop.lego.com/en-US/LEGO-Power-Functions-Extension-Wire-8886) nüüd mõnevõrra mõistliku hinnaga, võrreldes tavaliste Lego hindadega. Ma ei tunne end liiga halvasti, kui ühe neist lahti lõikan, kui saan mõlemast kaks kasutatavat juhtmest välja


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...