Küsimus:
Milliseid erinevaid legorongiradu on olemas?
Jessica Brown
2014-02-24 03:57:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sooviksin osta ebayst mõned kasutatud legorongid. Ma pole siiski väga kursis erinevate rööbastee süsteemide valikutega, millega ma kokku puutuksin. Seega tahaksin rohkem teada saada olemasolevate rööbasteede tüüpide kohta. Milliseid lego on oma ajaloo erinevatel ajastutel kasutanud? Kas need on omavahel vahetatavad? Kui sooviksin rongiradu, mis ühilduks praegu saadaolevate uute lego linnarongikomplektidega, siis milliseid rööpaid peaksin kaaluma?

Kui võimalik, näeksin hea meelega fotosid ühest põhitükist igaüks üksteise kõrval, et näha erinevusi.

üks vastus:
jncraton
2014-02-24 06:36:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peamised LEGO rongisüsteemid on umbes ühilduvad. Nad kõik kasutavad 6 naastulist gabariiti, nii et natuke nokitsedes saate kõiki süsteeme koos kasutada. Kui soovite praeguste rööbastee pakkumistega kõige paremini ühilduda, on teil parem 9V ja RC / PF rada. Selles küsimuses arutatakse üksikasjalikumalt konkreetseid ühilduvusprobleeme.

Kasutatud on veel mitmeid rongisüsteeme, mis ei ühildu (DUPLO rongid, 4 juhtrööpa jne), aga käsitlen siin ainult tavalisi 6-rööpmelisi süsteeme.

Rongiraja eri tüübid võib jagada mõneks peamiseks ajastuks.

Sinine ajastu (1966 - 1980)

Rööbastee osa koosnes 2 rööpast, mis olid ühendatud tavaliste 2x8 plaatidega. Rööpad ise olid sinised.

blue straight rails

Ronge oli võimalik lükata kas mööda rööbasteed käsitsi, toites kolme aku abil (4,5 V süsteem) või toites kolmanda juhiga rööpa lisatakse rööpa keskele (12 V süsteem). 12V süsteemi juhtivad rööpad näevad välja järgmised:

12V conducting rails

Mõned inimesed eelistavad ikkagi 12V süsteemi, kuna see sisaldas rohkem kaugjuhitavaid komponente kui hilisem 9V või RC / PF süsteemid. Hilisemate süsteemide puhul on ainus hõlpsasti kaugjuhitav rong ise, samas kui 12 V süsteem sisaldas kaugjuhitavaid punkte, valgust ja lahutusseadmeid.

Iga ajastu hõlmas sirget, kõverat rada, lüliteid ja risti rada.

blue points

blue cross track

Gray Era (1980 - 1991)

Need rööpad on üldiselt samad kui sinised rööpad uuest hallist värvist kõrvale jäävad.

straight gray rails

Liiprid viidi üksteisele lähemale (pigem 3 sektsiooni kui 2 kohta) ja need muudeti spetsiaalseks osa ühenduse tugevuse parandamiseks. Liiprid näevad välja sellised:

gray era sleepers

Selle ajastu rongide toiteallikaks olid kas 4,5 V patareid või 12 V juhtivad rööpad.

9V ajastu (1991 - 2006)

9V ajastu muutis täielikult rööbastee komponente ja kaotas vanad 4,5 V ja 12 V pinged. Rööbaste sektsioonid olid üks tükk ja need kõik olid juhtivad.

9V straight rails

9v curved rails

9v süsteem lisatud sirge, kaarjas, ümberlülitatud ja ristuv rada.

9v cross track

9v switch pack

RC / võimsusfunktsioonide ajastu (2007-)

2006. aastal läks LEGO tagasi juhtmeta rööbastele, mille kuju oli umbes sama kui 9V rööbastel. Rongid on nüüd kõik akutoitega kas RC või praegu Power Functions ja Powered UP süsteemide all.

RC Track

See ajastu hõlmas esimest ja ainukest ristlülitit (7996):

crossover

See tutvustas ka paindlikku rada:

flex track

Lülitid on saadaval ka, kuid krossirada pole PF raja jaoks veel välja antud.

PF switches

Kas PF ajastu on meil praegu praegu veel ?? Asjaolu, et kommutaatoriradadel on neljakohaline komplektnumber, paneb mind mõtlema, et sellel ajastul on juba edukas.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...