Küsimus:
Kas on olemas kiviseina generaator?
Mołot
2018-02-21 16:07:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lego poes ja paljudel Internetis olevatel fotodel olen näinud vertikaalset nõlvadest ja lihtsatest 2x1 tellistest kaljuseinu. Näiteks see üks.

Kas on tarkvara, mis võtaks seina pikkuse ja genereeriks pooljuhusliku kivise välimusega seina? Midagi sarnast sfäärigeneraatoritele, mida me kõik tunneme ja armastame?

Sellise seina käsitsi kujundamine LDD-s on aeganõudev ja mitte eriti naljakas ülesanne ning tahaksin seda võimaluse korral vältida.

Märkus. Proovisin kukutada mudeleid Thingiverse'ilt Brickify'ile, kuid Brickify ei kasuta nõlvu ja probleemiks on skaala.

Huvitav idee, kuid arvan, et enamik inimesi kasutaks just neid osi, mis neil käepärast olid. Pseudojuhusliku kivinäo tekitava asja kujundamine ei pruugi olla liiga keeruline, kuid teine ​​asi on see, et see tõlgitakse telliskivivormis. Kui keegi on midagi sellist varem loonud, oleks see tõenäoliselt olnud LEGO filmi protseduuriline generaator.
@Ambo100 Ma mõtlesin pigem nagu Pick by brick poenimekiri. Ja ma kahtlen, et Lego (poed ja filmid) teeb seda kõike käsitsi, kuid loomulikult võivad nad oma tööriistu välja anda vastumeelsed.
Ma pole teadlik sellest, mis seda teeb, kuid töötan projektiga, mis kasutab Lego klotside vaheliste seoste kirjeldamiseks kohandatavat kontekstivaba grammatikat. Kui grammatika on määratletud, saab algoritmi kasutada omavahel ühendatud kujundite "kasvatamiseks", et need vastaksid teatud parameetritele. Nii peaks olema võimalik protseduuriliselt kivinägu genereerida, aga ma pole veel seal.
@jncraton. Ma oleksin sellest väga huvitatud. Mul on mõned ideed, mis põhinevad geneetilistel algoritmidel, kuid olen "visandi eskiisi" staadiumis. Kahjuks on minu ideed seotud pigem "kuidas mul juba telliseid panna" kui soovitud ostunimekirjade koostamisega.
@Mołot Postitan kindlasti siia värskenduse, kui kuskile jõuan. Vahepeal võib teid huvitada minu vanem projekt: https://github.com/jncraton/procedural-bricks
üks vastus:
jncraton
2018-04-13 20:27:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suutsin selle integreerida kontekstivaba grammatikat rakendavasse uurimisprojekti:

PCFG rock face

See ei ole poleeritud tarkvarapakett ja disain on veidi esoteeriline, arvestades, et alustasin eesmärgiga rakendada kontekstivabasid grammatikaid praktilisele probleemile. Loodetavasti on seal midagi, mis võib kellelegi kasulik olla. :)

Tundub hämmastav. Päris lähedal sellele, mida lootsin.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...