Küsimus:
Kui suur on fikseeritud rongirataste vaheline maksimaalne kaugus?
jncraton
2013-12-07 04:03:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Töötan rongis ja on uudishimulik, milline on maksimaalne kaugus fikseeritud rattakomplektide vahel, et kõigil erinevatel rööbasteedel (sirge, kumer, ümberlülitatav, painduv jne) korralikult liikuda. / p>

Juhul kui sellel pole mõtet, olen huvitatud maksimaalsest kaugusest ratastest, mis ei ole pööratavate pöördvankrite külge kinnitatud. Näite konstruktsioonist, millest räägin, leiate komplektist 10014:

10014 caboose with fixed wheels

Painduv rada ei saa painduda rohkem kui tavalised kurvid, seega võite neid tõenäoliselt eirata. Ma pole kindel, kas punktid on halvemad. Minu mäletamist mööda on teie illustratsiooniks valitud kabioos juba veidi hõõrunud, nii et see on tõenäoliselt väga lähedal piirile, kuigi see veereb endiselt. Nii et vastus sõltub ilmselt sellest, kui palju hõõrdumist olete nõus vastu võtma.
Paindlik rada näib olevat võimeline [painduma suurema nurga all] (http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=28322) kui fikseeritud kõveratükid.
üks vastus:
62Bricks
2013-12-09 02:55:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Veidi trigonomeetriat ja mõningaid vaatlusi kasutades saame hinnata maksimaalse pikkuse teoreetilist piiri.

Oletan, et otsite maksimaalset pikkust, mis kulgeks võimalikult teraval kurvil, mis näib olevat painduva rajaga. Vaadates seda fotot 52 ringikujuliselt paigutatud paindlikust rööpast, võime hinnata, et iga tükk võib luua umbes 7-kraadise nurga.

Image via eurobricks.com

See näib olevat keskmisest kasutamisest teravam ja võib tükkidele stressi tekitada. Paindliku rööbastee LDraw versioon kujutab selle paindumist maksimaalse umbes 5,5-kraadise nurga all:

flexible LEGO train track

Lisaks on painduval rööbastee, milles rong rattad 10 LDU (LDraw ühikut) laius. Vaatlusega hinnan, et üksikut rongirataste komplekti saab enne nende sidumist umbes 6 kraadi võrra pöörata. See oleks teoreetiline nurga ülempiir, mida "null" pikkusega (st ainult ühe rattakomplektiga) rongivagunit saaks pöörata ja raja kaudu siiski edasi liikuda.

Nii et sellega Hinnanguliselt peame vaatama ülaltpoolt kõverat rööbastee lõiku ja mõõtma nurka, mida rongivagun saaks rööbastee erinevate osade jaoks sirgelt pöörata. Õnneks on paindlik rada selle asemel, et olla sujuv kurv, sisemisel (st kõige teravamal) kõveral mitu sirget lõiku umbes 72 LDU-ga. See tähendab, et saame jääda trigonomeetria valdkonda ja mõõta nurki sirge sektsiooni välisservast sisemise kõvera iga segmendi lõpuni. Selleks on vaja veidi tööd teha, kuid siin on see, mille ma kindlaks tegin:

Sirge osa paremast servast teise lõigu keskpunktini on 3,53-kraadine nurk.

Alates sirge sektsiooni parem serv kolmanda sektsiooni keskpunktini on 6,45 kraadi nurk.

Nii et sektsiooni paremast servast kolmanda sektsiooni keskmiseni ulatuva teljevahega autot pöörataks 6,45 kraadi võrra, mis on vaid natuke rohkem kui meie hinnanguline 6-kraadine piir. Trigonomeetria abil saame määrata selle teljevahe pikkuseks 183 LDU, mis on veidi üle 9 naela. Teisisõnu, 9 naastude teljevahega auto seonduks tõenäoliselt ülaltoodud kurvi piludesse veidi.

Nagu algsest küsimusest näha, on LEGO välja andnud fikseeritud ratastega 9 naastuga rongivagunite mudelid. . Joubarci ülaltoodud kommentaari tähelepanek, et näidatud kabio mudel tõepoolest pisut seob, näib toetavat hinnangut 9 naastude kohta, mis on fikseeritud rongirataste teljevahe ülempiir.

Saame joonistada teljevahe Kontrollimiseks 10 kõverat ülaloleval kõverikul See annaks umbes 7,2 kraadi pöörlemise, mis ületab meie hinnanguliselt maksimaalset 6 kraadi. Tundub, et 9-naastuline teljevahe on maksimaalne.

Muidugi on igal kumeral lõigul mõned sidemed, mille mootori võimsus suudab rataste hõõrdumisest üle saada. Selles hinnangus ei võeta arvesse mootori võimsust.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...