Küsimus:
Aku happe tolmu probleem
Age243
2014-03-23 09:43:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaevasin hiljuti vanu kaste ja otsisin vanu LEGO-klotse, mis mul lapsepõlves olid. Kahest karbist leidsin vanad topelt A patareid, mis olid katki läinud (kastid olid hoones, mis on suvel kuumaks läinud). Noh plastkarpide nurkadest leidsin pruuni tolmu. Ma arvan, et see võib olla plahvatanud patareide pliidioksiid. Põletasin ka oma käe, puudutades kogemata ühte plahvatanud patareid. Kas mul on selles eelduses õigus? Kas telliseid saab puhastada kemikaaliga (söögisoodaga) vees leotades?

Mis tahes nõu oleks teretulnud, ma lihtsalt ei kaota neid LEGO klotse.

üks vastus:
Móż
2014-03-23 10:06:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plii on väga ebatõenäoline, väiksemad patareid seda ei kasuta. Kui patareid olid vanad akud, võivad need sisaldada kaadmiumi (NiCd patareid). Tõenäoliselt oli teil ühekordselt kasutatav AA patarei, mis on leeliselement. Nagu arvata võite, saate selle happega neutraliseerida. Kuid mitte tugev hape - te ei soovi Lego akukarbi metallosi lahustada!

Veebis on mõned juhised, mille leidsin, näiteks see üks ja see. Kõik nad soovitavad kas sidrunimahla või äädikat happena ja keskenduge peamiselt

  1. ärge puudutage patareijäätmeid käte (ega silmadega!)
  2. peske seda nii enne kui ka nühkimist kui ka pärast
  3. kasutage selle puhastamiseks millegi ühekordse kasutusega
  4. ja ärge puudutage seda oma kätega

Isiklikult ma " d pange kummikindad kätte, visake see plastikust ämbrisse, mis on vett täis (pange alati kemikaale vette, mitte kunagi vett kemikaalidele), pühkige ringi ja vaadake, kas segadus peseb maha. See on lihtne ja lõpuks teete seda ikkagi, nii et sealt alustades võite säästa isegi äädikapudeli leidmise.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...