Küsimus:
Kas on olemas programme, mis võimaldavad teil ise oma LEGO käsiraamatuid koostada?
oezi
2011-10-26 00:57:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mida ma otsin, on programm või veebisait / veebirakendus, mis võimaldab LEGO mudeli "virtuaalset" ehitamist järk-järgult ja võimaldab teil need üksikud sammud salvestada, et lõpuks saada täielik ehituskava . Nagu algsetes kasutusjuhendites, peaks see sisaldama järgmist:

 • iga sammu pilt
 • iga sammu jaoks vajalike tükkide loend
 • valikuliselt "üksikasjalik" väga keeruliste osade vaated
 • võimalus kava alla laadida / salvestada või linkida (näiteks PDF-failina)
Kaheksa vastused:
#1
+55
tombull89
2011-10-26 01:19:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lego Digital Designer on selle töö jaoks ideaalne. Avalible Macile ja PC-le. See võimaldab teil mudeleid kohe tellida, neid tellida ja kohale toimetada. Või kui teil on bitid juba olemas, võib see teile juhiseid anda. Sellel on palju tehnilisi elemente (vt allolevat pilti).

Technic Items

Mudeli importimisel saate vaadata ka tootenumbrit ja üksikasju, mis võivad olla väga kasulikud. täpsete detailide / osade väljaselgitamine.

Model in LDD

Nimetaksin LDD-d vaevalt * selle töö jaoks ideaalseks ... Niipea, kui mudelid on keerukamad kui üksteise otsa lineaarselt laotud tellised (ja ükski lõbus mudel ei tööta nii), keeratakse see kergelt kinni mõttetu prügi välja ...
Kahtlustan, et see vastus pole enam kohaldatav.
#2
+53
RegDwight
2013-05-11 05:01:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Proovisin alguses LDD-d, kuid ausalt öeldes on osade lisamise järjekord sageli üsna jabur:

Nonsensical LDD instructions

proovisin ka palju muid tööriistu , millest mõnda on siin lehel mujal mainitud, vastutulelike tulemustega.

Nii et kasutasin seda suure eduga LIC (LEGO juhiste looja). See on beetaversioon, mõnevõrra lollakas ja kõigi jaoks näen, et selle on vabal ajal kirjutanud vaid üks AFOL ja arendus on peatunud. Kuid seda on väga lihtne kasutada, üsna mitmekülgne ja ma olen tulemustega enam kui rahul. See näeb välja järgmine:

LIC

(Kerige kahe mudeli lõplike juhiste näidispiltide jaoks alla.)

Põhimõtteliselt on see WYSIWYG redaktor, mis võtab sisendiks mudeli LDraw. Ja üllatavalt võimas. Mõned asjad, mida saate sellega teha, on:

 • vertikaalse ja horisontaalse paigutuse vahel vahetamine;
 • sammude lisamine, kustutamine või ühendamine;
 • liigutage üksikuid osi sammude vahel;
 • liigutage kõike lehel vabalt;
 • pöörake üksikuid osi või kogu mudelit, lisades soovi korral automaatselt pööramisikoonid;
 • "nihutage osi nooltega" (täpselt nagu TLG juhistes, kus osa pole veel mudeliga ühendatud, kuid nool näitab, kuhu see peaks minema ja mis suunas) - seda saab teha suvalises suunas üles või alla, vasakule ja paremale, ülemisele ja alumisele osale ning ka mitmeks osaks;
 • koostage juhistele mall (näiteks fondid, fondi suurused, taustavärv ja nii edasi ja nii edasi), nii et erinevate mudelite juhistel on sama, teie isikupärane välimus ja välimus;
 • lisage tekstisilte, näiteks osade arv, teie nimi, tegelikult kõik.

LIC loob juhiste viimase lehena automaatselt ka osade loendi. Väidetavalt suudab see eksportida ka PDF-faili ja integreerub POV-Ray-ga kvaliteetsemate piltide saamiseks, kuid kahjuks ei toimi ükski neist variantidest minu jaoks (nagu ma ütlesin, on ka mõned vead). Võib siiski töötada mõne muu masina või uuema operatsioonisüsteemiga. Ma ei tea.

Nii et igatahes näeb minu täielik tööriistakett välja järgmine:

 1. MLCAD / LDraw modelleerimiseks. Sellel on järsk õppimiskõver, kuid kui olete selle välja mõelnud, on see imelihtne.
 2. Seejärel sisestan LDraw mudeli LIC-i, mis loob juhiste mustandi ja võimaldab mul neid interaktiivselt täpsustada.
 3. Seejärel salvestan juhised piltidena ja teen mõned lõplik retušeerimine GIMP-is - kraami liigutamine paari piksli ümber, fotode lisamine, lehtede kokkuõmblemine jne.

Lõpptulemust näeb lehel my Telliskiviriiul. Siin on vaid kaks näidislehte:

LEGO crocodile


LEGO donkey

Kõik minu mainitud tööriistad on tasuta ja allalaadimiseks saadaval. Järgige linke.

Suur tänu selle RegDwighti eest - loodetavasti näevad seda vastust rohkem inimesed ja saavad teada suurepärasest tööriistast.
See näeb hea välja. Kas kuskil on Linuxi port?
google closed code.google.com, kuid näib, et algne autor viis projekti githubi ja töötab sellega uuesti https://github.com/remig/lic
@ ℝaphink kas proovisite seda Linuxis käitada? Minu Debiani masinas töötas see pärast pakettide python-qt4, python-qt4-gl ja python-opengl installimist hästi.
LIC on nüüdseks aegunud. See on GitHubi leht (mida @josch mainis) soovitab nüüd sama arendaja uut brauserisisest versiooni: [Web Lic] (http://bugeyedmonkeys.com/lic/about/), mida hoitakse endiselt aktiivselt.
#3
+16
Mateen Ulhaq
2011-10-26 07:56:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vaadake AlternativeTo loendit.

 • LEGO Digital Designer (ametlik; populaarseim)
 • LDraw (2. populaarseim)
 • Konstruktor
 • MLCAD

Seda kõike saate Google Sketchupis teha muidugi SketchyPhysics simulatsiooni abil! Ja tükke on lihtsam sisse mahutada ning GS on erinevalt LDD-st üldiselt paindlikum ja hõlpsam kasutada. Puuduseks on see, et te ei saa LDD hoone juhiste genereerimise võimalusi.

(Sketchupi jaoks saate telliseid alla laadida veebigaleriist. Näiteks LEGO Mindstorms NXT osad.)

"Saate seda kõike teha" Google Sketchupis, jah, * välja arvatud juhiste loomine, * mis oli tegelik küsimus. :-)
#4
+11
Ambo100
2013-02-24 01:59:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LPub

enter image description here

LPub on programm, mis võimaldab teil mudelitele samm-sammult juhiseid koostada. See on alternatiiv Lego Digital Designeri sisseehitatud hoonejuhiserežiimile, mis loob juhiste komplekti automaatselt (kuigi mitte tingimata kõige loogilisemal viisil).

LDD mudeli juhiseid saab luua pakutavas LPub-s et LDD mudeli osad on saadaval ka LDraw teegis (vrd see seotud küsimus). .lxf -faili saab LDD-s avada ja eksportida LDraw-failina ( .ldr ). LDD abil eksporditud LDraw-faili saab avada LPubis.

Kahjuks näib, et LPub on üsna surnud, kuna viimane kohustus tehti 2006. aastal http://lpub.cvs.sourceforge.net/viewvc/lpub/LPub/Source/ ja autoril kulus vastamiseks 2 aastat / p / lpub4 / arutelu / 702453 / niit / d284c304 /
#5
+9
retracile
2011-11-02 07:44:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peaksite vaatama lehte LPub4. See on OpenSource'i (GPL) tööriist, mis võimaldab LDRAW-ga ühilduvatest failidest luua kvaliteetseid juhiseid. See töötab nii Windowsis kui ka OS X-is ja minu plaastritega ka Linuxis.

Pange tähele, et LDD-litsentsil on kirjas "Tarkvara igasugune kaubanduslik kasutamine on rangelt keelatud" pidage seda meeles, kui kavatsete oma juhistega midagi kommertslikku teha (näiteks neid müüa). GPL-tarkvara, näiteks LPub, saab kasutada kaubanduslikul eesmärgil, kuigi peate kindlasti mõistma selle litsentsikohustusi

"kuigi peate kindlasti aru saama litsentsikohustustest, mis sellega kaasnevad" - kui OP ei kavatse GPL-tarkvara ümber levitada, pole neil litsentsikohustustest palju aru saada.
#6
+6
Eric Pauley
2011-10-26 08:33:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui soovite professionaalse tarkvara eest veidi maksta, olen üsna kindel, et SolidWorksil on täielik komplekt LEGO osi, mida saate kasutada.

http: //www.solidworks .com /

+1 tore idee, kuid tundub veidi üle jõu käiv - LDD näib olevat just see, mida ma otsisin.
Kas on olemas mõnda LEGO osade teeki, mis ühilduks Solidworksiga?
Leidsin selle saidi, kus oli vähemalt natuke teavet LEGO kohta SolidWorksis. Kuulsin SolidWorks'i koos LEGO-ga kasutamisest kelleltki teiselt ja mul pole SolidWorksiga tegelikult kogemusi. Sellegipoolest on siin sait: http://www.solidworks.com/sw/education/10039_ENU_HTML.htm
#7
+4
Wouter Lievens
2013-02-27 01:33:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LDRAW pakett sisaldab tööriista nimega LPUB.

Kui kujundate oma LDR-failid erinevate "juhiste" juhistega, saate lasta sellel luua PDF-i, millel on üks leht sammult. p> Mõned tööriistad, näiteks BrickSmith ( http://bricksmith.sourceforge.net), esitavad samme hierarhiliselt, et saaksite neist läbi astuda. Teised, näiteks MLCAD, näitavad neid erinevate etappide vaheajana.

#8
+3
dosenfant
2020-01-31 18:41:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

BrickLink Studio on mudelite (nagu LEGO Digital Designer) koostamise tööriist, mis sisaldab võimalust luua juhiseid PDF-i või piltidena. Seetõttu on mudelid jagatud sammudeks modelleerija kaudu või sammude koostajas (osa juhendajast).

 • Samme saab järjestada
 • osi saab sammude vahel teisaldada
 • osi saab oma sammudega grupeerida alamudeliteks (need saab teisendada nn "tähelepanulaiendid", nii et neid ei kuvata tavapäraste sammude järjekorras, vaid teise sammu sees eraldi kastis)
 • Juhiste lehed luuakse sammudest automaatselt
 • Kuva / mudeli nurka / suumi saab muuta lehepõhiselt (hoida kuni järgmise vaate muutumiseni)
 • lehtedel olevaid elemente saab teisaldada
 • tellistest sisestusi saab visualiseerida tellise nihutamisega nooleindikaatoriga igas suunas
 • Elementide, nagu pildid, rotatsiooni sümbol, vabateksti väljad, käsitsi sisestamine ...
 • Mõne paigutuselemendi jaoks saab eelseadistusi määratleda ja salvestada seadistamine
 • Osade loend


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...