Küsimus:
Kui palju kaalu saab Technici pulkade ja talade käepide toetada?
user23
2011-10-31 03:24:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõnel Lego kosmoselaeval on kinnitatud Technicu talast ja pulkadest valmistatud käepidemed, mis on kinnitatud Technicu telliste, pulkade ja telgede abil mudeli külge.

Näiteks 7644: MX-81 Hüperhelikiirusega õhusõidukite ülaservas on käepide (allpool ring ümber) ja 7690: MB-01 Eagle Command Base süstikul on alaosas väike käepide.

A cropped view of the MX-81 Hypersonic Operations Aircraft. The handled, positioned on the top center, is circled in red.

See käepide sobib suurepäraselt mängimiseks, transportimiseks ja kinnitamiseks ning tahaksin selle funktsiooni oma kujundusse lisada. Kuid ma ei tea, milline on ohutu hulk tihvte ja talasid mudeli massi suhtes. Et see oleks tõeliselt kasulik, peab see toetama mitte ainult mudeli kaalu, vaid ka mõistlikku kogust tsentrifugaaljõudu, mis on tingitud kiirest kursimuutusest, kui see mu elutoas ringi lendab. Kas selle kohta on olemas Lego Groupi ametlikud juhised või on keegi uurinud pulk- ja talakonstruktsioonide tugevust?

üks vastus:
#1
+26
pcantin
2011-10-31 04:21:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tristan Lostroh tegi põhjaliku testi nii naast- kui ka ühendusteta ja ilma ühendusteta taladeta. Siin on tema tulemused:

  • Naastudeta talad on pinges paremad kui naastudega
  • Naastudega talad on ristisuunas kui naastudeta paremad
  • Naastudeta talad on põikisuunaliselt tugevamad külgmiste tihvtidega
  • Ühendused teiste komponentidega ebaõnnestuvad enne kiirt (kas ühendused ise või tala ühendusalad) (IE tala (rõhutamata) keskpunkt ei ebaõnnestub)
  • Pistikühendused lähevad tõenäoliselt lahti enne, kui need katastroofiliselt ebaõnnestuvad
  • Mida rohkem tihvte, seda tugevam on ühendus
  • Ristikujulises 3 tihvti kattuvuses, 2 tihvtiga kasutatud on peaaegu sama tugev kui 3 tihvti kattuvus ja 3 tihvti kasutatud
  • põikisuunalised talad ei õnnestu (kuid painduvad), kui pöördepunktid vastavad ühenduse lõpule
  • Lego on oma kaalu poolest üsna tugev

Aruandest näib, et kaks viie tihvtiga ühendatud kiirt purunevad umbes 57 naela põikjõu mõjul.

Muuda : arvutasin selle lõbuks oma tegeliku elu stsenaariumi. Kujutage ette, et 40 cm õlgadega laps keerleb ümber 2 naela Lego laeva. Käepideme purustamiseks vajaliku 57 naela tsentrifugaaljõu loomiseks peaks ta pöörama kiirusel 252 pööret minutis. Ma ei usu, et ükski suhkrukogus seda suudaks.

Kui ma saaksin redigeerimiseks +2 - palun oma poistel proovida täna õhtul pärast trikki või ravimist;)
Pärast selle arvutamist kujutasin, kuidas mu laps pöörleb 252 pööret minutis nagu Tasmaania kurat. Ma naersin nii kõvasti, et mul oli küll aega redigeerimist kirjutada.
Millennium Falconi legokomplektis 10179-1 on kena konstruktsioonitugevuse kuvand: http://www.brickset.com/detail/?Set=10179-1
Link on nüüd 404
@AidanConnelly Link on nüüd fikseeritud


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...