Küsimus:
Miks on vanad LEGO tellised rabedamad kui uued?
jfyelle
2011-10-26 08:06:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu vintage LEGO komplekte (umbes 1980) on raske ehitada. Mõned tükid on altid purunema. Kas plastist retsept muutus aja jooksul või on tellised lihtsalt halvustavad?

Unustasite küsida, te ju ei kleepinud neid?
Mul pole vastust, kuid Llegose tunne (2014) ei ole sama, mis lapsepõlves (1970ndad). Täna asuvad tellised "libisevad kokku" (dünaamiline hõõrdumine), samal ajal kui minu vanad tellised "lobisesid" (kleepuvad ja libisevad staatilised hõõrded) ja klõpsasid, kui te neid kokku surusite. Minu arvates on uuematel tellistel pigem painduv plastik, kuid võib-olla on see lihtsalt pind siledam tänu parematele töötlustolerantsidele.
üks vastus:
#1
+17
Joubarc
2011-10-26 09:00:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO ettevõte läks 1963. aastal üle ABS-ile, varem toodetud telliste kvaliteet on märgatavalt erinev.

Kui teie komplektid on pärit umbes 1980. aastast, peaksid nad aga kasutama ABS-i juba ja ei tohiks olla põhjust, et plast on teistsugune.

Muud võimalikud seletused oleksid halvad ladustamistingimused (liiga soe, otsene päikesevalgus, võib-olla) või rasv, mida komplekt võib olla ehitatud ainult üks kord . Tõepoolest, ABS-tellised saavutavad oma optimaalse sidurivõimsuse pärast seda, kui neid on kokku monteeritud / lahti võetud umbes 8–10 korda, nii et kui ehitasite komplekti lihtsalt ühe korra ja lasete sellel olla (näiteks näitamiseks), siis tellised on tegelikult veel liiga uued ja haakuvad liiga tihedalt.

Gah, sa tahad öelda, et mul on vaja kõik oma Star Wars LEGO mudelid lahku tõmmata ja neid mitu korda üles ehitada? Ei!
Tänan sind vastuse eest! Minu legoklotsid kasutati põhjalikult ära. Tundub, nagu oleks nad kaotanud igasuguse elastsuse. st murran neile küüned. Uuemad legokomplektid on pehmed ja õrnad ning on meeldivalt tagasi võetud ...
ABS ei pruugi olla sama valem. Paljud lisandid on turule tulnud eelkõige UV-kiirguse ja pragude vastu võitlemiseks.
Tegelikult kontrollisin just oma CA telliseid ja need on pehmemad kui mu vanad ABS-osad.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...