Küsimus:
Kas LEGO mehaanikaga on võimalik ehitada lihtsaid loogikaväravaid?
Sibbo
2011-10-26 02:00:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ehitasin eile Minecrafti lihtsa bitivahetaja. Mõtlesin, kas LEGOga saaks midagi sellist ehitada?

Võib-olla on võimalus ehitada väravaid kummipaelade ja nende liikuvate mehaaniliste asjadega. Kas keegi teist tegi midagi sellist?

Neli vastused:
#1
+54
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-26 02:39:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Erinevad inimesed on seda teinud - siiski näib, et enamik linke viitab Martin Howardi (Randomwraith) 2004. aastast pärit [siis kadunud] blogile.

Värskem ja saadaval, postitage sellesse, kasutades uuemaid tükke, saate vaadata siit:

LEGO Logic, autor: Keshav Saharia

Põhinedes hammasrataste ning hammas- ja hammasrattaelementide puudulikkusele, otsustas Keshav loogikaväravad ümber ehitada, kasutades hoobidel põhinevat lähenemisviisi. Eriti hoolikalt jälgiti, et liikumised oleksid ühtlased, nii et väljundid liiguksid sisenditega sama kaugel.

Alustades kõige lihtsamast väravast, ehitati NOT värav:

2 NOT Gates

Seejärel pöördume tagasi esimeste põhimõtete juurde, NOR-värava juurde:

A NOR Gate

NOR-i ühendamine kahe NOT-iga annab AND-värava:

A NOR and 2 NOTs make an AND

Lõpuks ehitas Keshav XOR värava 3 NOR-st ja 2 NOT-st (või 2 NOR-st ja AND-st):

The whole XOR Gate

Detail of XOR Schematic

Kõigil piltidel kasutati luba

See on suurepärane link .. äkki keegi saaks arvuti ehitada;)
Ma arvan, et need väravad töötavad hõõrdumise tõttu ainult väikeses mahus.
Aitäh minu blogi lingi eest! Muide, teil on minu luba minu piltide kasutamiseks. Ma ei ole tegelikult kogu autoriõiguse küsimusega seotud, nii et kasutage neid julgelt. Krediit oleks tore :)
Täname lingi eest! Kahjuks on minu sait olnud viimasel ajal üles-alla nagu jojo, mis on väga masendav. Ma ei tea, kas lahutamist, millele viitasin, esineb kõigis väravates, kuid tundub, et see asub eespool näidatud NOR-väravas. Sel juhul ei tundu sisendid keskkangide külge kinnitatud, mis tähendaks, et väljund, kui minna 1,1 sisendilt 0,0 sisendile, ei muutuks :-( Tundub, et see blogija on proovis probleemi siiski lahendada: http://spillerrec.wordpress.com/2012/01/29/mechanic-nor-gate RW
Pakun 100-suurust peaühikut kõigile, kes loovad SR-riivi ja selgitavad, miks Q või ~ Q määratakse, kui sisendid on 0 ja 0.
#2
+5
Steen
2011-10-26 02:10:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pole otsene vastus, kuid arvasin, et selle küsimuse vastu huvi tundvad inimesed oleksid huvitatud ka inspireerivast postitusest.

Olen näinud sellist binaarkalkulaatorit elada ja sellest ajast peale mõelda selle legoga üles ehitanud. Ah, armsad plaanid ...

See on hea mõte, kuid mõtlesin digitaaltehnoloogia elementidele, näiteks lihtsatele signaaliradadele, VÕI EI väravatele.
#3
+5
Randomwraith
2012-05-29 10:29:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiitke oma tähtaega, et Keshav Saharia väravad üritasid siin leiduvaid lihtsustada:

http://www.randomwraith.com/logic.html

Kui vaatate hoolikalt Keshavi väravaid, näete, et neil on oluline viga, kuna neid ei saa lähtestada, on sisendvardad täielikult lahti ühendatud, nii et nende välja tõmbamine ei tee midagi.

RW

Tore, et teie sait on nüüd varundatud - sel ajal, kui olin linkinud Keshavi postitusega, oli link teie algsele ajaveebile surnud :( Ma pole ka kindel, mida te lahti seotud kommentaariga silmas peate - mulle tundub, et saate tõepoolest nihutavad sisendvardad tagasi välja ja mõjutavad väljundit kangide hingedele mõjul.
#4
+4
Mark Langen
2012-01-25 05:14:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See projekt on olemas ja sellise mehhanismiga on teie tehtavate toimingute keerukus üsna kõrge:

http://www.youtube.com/watch? v = SYi9sJkS19QSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...