Küsimus:
Mis on LEGO ehitamise purismi alus?
mattdm
2011-10-29 00:07:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO purism on idee, et LEGO-konstruktsioone tuleks teha ainult ametlike LEGO-klotsidega ilma muudatusteta. Teised plastikust, paberkandjalt, metallist toest jms on pahaks pandud.

Mis põhjusel võiks ehitada ainult LEGO elemente? Kas on midagi konkreetne LEGO kui ehitusmänguasja kohta, millest selline mõtteviis inspireerub?

-1 See on subjektiivne. Kui tahad olla puhas, siis ole puhas. Kui ei, siis ära tee seda. Kui osalete konkursil, kasutage reegleid. See on nii lihtne.
Ma ei küsi selle kohta, kas _kas_ peaks olema purist või mitte. Küsin selle filosoofia impordi kohta. Ilmselt vastaksite "see pole üldse oluline" ja ma soovitan teil seda väljendada tegeliku vastusena, ehkki ma hindaksin seda, kui saaksite oma arutluskäiku rohkem süvendada. Aitäh.
Olen seda redigeerinud, et proovida keskenduda ühele küsimusele. Ma arvan, et mõned asjad, mida soovite teada saada, tuleks jagada eraldi küsimusteks, ehkki teiste mänguasjade kohta käivat küsimust tegelikult ei käsitleta.
Ma ei taha küsida teiste mänguasjade kohta; Mind huvitab, kas Legos (kas ettevõttena või tootena) on midagi erilist, mis seda filosoofiat julgustab või õhutab, või on see lihtsalt mingi obsessiiv-fänni asi, mis juhtub Lego ehitajatele meeldima.
Muide, zealoodiks olemine ei hõlma tavaliselt mõistust.
@Joubarc: absoluutselt. Mul ei olnud küsimuse algses sõnastuses "põhjust". Ehkki põhjus ei pruugi zealoti poolt kaasa lüüa, on sageli ideel või põhjusel teatud omadused, mis kipuvad kirgliku vastuse äratama. Teine seotud küsimus võib olla "Mis Legos on, mis fanaatikuid köidab?" (eriti just sel konkreetsel viisil).
Küllap avan Meta arutelu hiljem, kui mul selleks võimalus on. See on tegelikult Lego fännikultuuri oluline osa ja suurepärase vastuse (mida meil veel pole) taga on kindel vastutustundlik teooria.
http://meta.bricks.stackexchange.com/questions/91/are-questions-on-the-sociology-of-lego-fan-culture-on-topic
Kuus vastused:
#1
+20
Joubarc
2011-10-29 00:38:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma pole liiga kindel, kuidas sellele vastata. Ma ei taha ise ühtegi tellist modifitseerida, välja arvatud juhusliku elektrijuhtme lõikamise jaoks, kuid teisest küljest ei huvita mind tegelikult see, mida teised inimesed teevad.

LEGO disainerite arvates pole see purist ise (kas vajate seda osa rohelisena? Ok, ma värvin kollase.), milleks vaeva näha? Miks mitte lõigata enda alusplaadid soovitud mõõtmeteni, kui teate, et LEGO toodab neid täpselt samamoodi, lõigates suuri lehti?

Siis on teil jällegi erinev purismi tase. Osa muudatused. Mitte-LEGO kasutamine. Mitte-LEGO kleebiste kasutamine. Telliskivitrükk. Telliskivi graveerimine. * köha * liim * köha *. MegaBloks. Ja ausalt öeldes, igaühele oma.

Mida ma oskan öelda, on aga see, miks ma ise olen enamasti purist, kui sellest abi on. Ma ei taha telliseid modifitseerida ega kasutada mitte-LEGO-d lihtsalt sellepärast, et ma tunnen, et see petaks . Ma näen ehitamist väljakutsena ja igal väljakutsel on oma reeglid ja piirangud. Kui seda osa, mida mul oleks vaja midagi ehitada, ei eksisteeri, siis on mul täiendav väljakutse leida teine ​​viis ehitamiseks, nii et mul pole seda vaja. Ja see on põnevus, mida saan LEGO ehitamisest: õige olemasoleva osa leidmine vastavalt minu vajadustele.

Kuid jällegi pole ma piisavalt puristlik, et hoolida sellest, mida teised teevad . Muidugi, näitan neile näpuga, kuid see kõik on lõbus.

Muidugi saab liim teid rohkem kui näpuga näitamine. Ketser!

Joubarc, ma jälgin sind, liim on Legos ** ebaseaduslik **!
Tahaksin märkida, et minifiguuride muutmine isetehtud rekvisiitide abil on enamikule ok. On isegi poode, mis on spetsialiseerunud kohandatud minifiguuridele.
@jfyelle Ma arvasin, et ajasin väga vastu seda, et olin liimi vastu. Kuid see on ka midagi, mida LEGOlandi pargikujundajad ise kasutavad (ja mitte liimi, vaid metüül-etüültsetooni (ortograaf ei ole garanteeritud), mis sõna otseses mõttes sulatab tellised kokku). Nii et igaühele oma.
Tegin nalja - võib-olla peaksin naeratusi panema :)
Nii et ma olen terve elu olnud LEGO purist **, ilma et oleksin sellest aru saanud (mingeid kolmanda osapoole muudatusi pole üldse tehtud).
Selle jaoks pole kahjuks märki.
#2
+14
aedia λ
2011-11-01 02:19:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas LEGO kui ehitusmänguasja puhul on midagi sellist, mis inspireerib sellist mõtteviisi?

Muidugi. LEGO on korduvkasutatav. See on kvaliteetne, vastupidav ja eeldate, et see kestab mitu aastat. Ehitist võite mõnda aega koos hoida, kuid alati võib see lahti võtta ja muuta millekski muuks. Muudatusi, nagu värvimine, lõikamine või liimimine, ei saa enam tagasi pöörata. Teete neid muudatusi ainult siis, kui olete kindel, et te ei vaja neid tükke nende algses olekus.

Kas ma olen LEGOt pöördumatult muutnud? Jah: olen teinud väikeseid kleebiseid, maalinud minifigu või kasutanud mõnda tellist alalises dekoratiivses tükis. Samuti ei tunne ma tegelikult, et peaksin kasutama ainult LEGO-d. Lisaksin paberist vihmavarju, papist tausta, vahtpolüstüreeni toe - kõik, mis ma olin kindel, ei kahjusta mu telliseid. Teisalt ei usu ma, et ma suudaksin kogu konstruktsiooni liimida või maalida. (Selleks on mõeldud muud ehitusmänguasjad ja strateegiad, näiteks modelleerimine, nukumaja mööbel või raudteekomplekti ehitamine.)

Minu jaoks õõnestaks millegi liiga püsiva ehitamine üht põhjust, miks ma LEGOt armastan. Alati on natuke varjatud potentsiaali: mul võib olla vaja neid tükke järgmiseks asjaks, mille ehitamisest unistan ...

#3
+11
Dan Sorensen
2011-11-02 21:07:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on subjektiivne küsimus ja vastus, kuid siin on minu sõnavõtt inimesena, kes sai LEGO mänguasjadega alguse 80-ndatel, jõudis selleni:

  1. Minifigid mitte-LEGO kaubamärkide jaoks olid kohutavad ja kokkusobimatud! Miski ei võida armastusväärset, omapärast kuju ametlikele minifigidele. Sageli tuli mitte-LEGO-kujundite erinevate mõõtmete jaoks konstrueerida erinevalt või need välja visata.

  2. Toona mitte-LEGO kaubamärgid klõpsataks koos ametlike LEGO-tükkidega. , kuid sobivus oli erinev: kas liiga palju või mitte piisavalt hõõrdumist.

  3. Sel ajal: LEGO-l oli domineeriv kaubamärk, seetõttu olid enamus teie tükke tõenäoliselt LEGO brändi, nii et vähem kui LEGO kaubamärgi tükke oleks tüütutel põhjustel 1 & 2.

  4. LEGO oli algne kaubamärk. Selles on nostalgiat nagu päris Coke vs poe kaubamärgi koolas.

Kindlasti punkti 1 jaoks +1 :)
On ka puriste, kes oma minifigu üldse ei muuda
@Joubarc: Olen leidnud, et inimesed, kes minu kollektsiooni vaatavad, naudivad minu minifigifailide modifikatsioone rohkem kui minu loodud mudelid.
#4
+6
JW8
2011-11-02 21:44:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Milline on põhjus, miks võib ehitada ainult LEGO-d kasutades? Kas see on lihtsalt mõjutus või on sellel mõni sügavam tähendus? Kas LEGO-s on ehitusmänguasjas midagi erilist, mis inspireerib seda mõtteviisi? Mul on huvitav mõista vaidluse mõlemat poolt.

Nõustun, et see küsimus on väga subjektiivne, kuid see tuletab mulle meelde mitmeid arutelusid, mida olen kuulnud või milles osalenud olen.

Paljud puristid, kellega olen rääkinud, on maininud, et neile on meeldinud väljakutse rajada midagi piiratud paletiga. Ainult LEGO-osade kasutamise piirang seadis nende loovuse proovile ja sundis neid probleeme lahendama, kasutades LEGO-väliseid osi, mis muudaksid projekti "lihtsamaks". Nagu teised plakatid on märkinud, leidsid nad, et mitte-LEGO osade kasutamine on "petmine" - väga isiklik arvamus.

Veel üks tegur, mida mõned puristid on maininud, on see, et ainult LEGO osade kasutamise piirang võimaldab kõigil teistel LEGO ehitajatel soovi korral oma projekti korrata. Mõned neist ehitajatest olid teadlased ja neile meeldis idee projekti reprodutseerimisest.

Olen täheldanud ka libisevat purismi skaalat - ulatudes ainult LEGO osade kasutamisest, kuid võimaldades kasutamist liimi / kleebiseid ainult ametlike LEGO osade / kleebiste kasutamiseks.

Teisest küljest tahavad mu mittepuristlikud sõbrad lihtsalt teha lahedaid projekte ega hooli sellest, milliseid osi või tehnikaid nad võiksid kasutada oma eesmärkide saavutamiseks.

Jällegi pole õiget ega valet vastust, kuid leidsin, et puristid nautisid seda väljakutset ja tahtsid lubada teistel oma tööd korrata, samas kui mittepuristidele meeldis lihtsalt ehitamise rõõm. .

#5
+3
Rory Alsop
2011-11-01 03:55:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas LEGO-s on ehitusmänguasjas midagi sellist, mis inspireerib seda mõtteviisi?

Ei - see on lihtsalt inimeste viis. Väga põhilisel psühholoogilisel tasandil eristame kõige meelevaldsemaid kriteeriume. Paljudes tegevustes tekib „puristlik“ grupp, nagu ka „äärmuslik“ rühmitus.

Ma arvan, et olen olnud enamasti purist, kuid see on lihtsalt sellepärast, et saate teha nii palju asju põhikomplektidega, mida mul pole olnud vaja muuta.

Ma olen siiski kindel purist, kui tegemist on kaupade LEGO-komplektidega (nagu tähesõdade komplektid või mis tahes tükiga, millel võib olla ainult üks) kasutamine - näiteks piloodikabiini varikatus või kummaline tiivaelement) - arvan, et vanakooli hoidmine on palju parem :-)

#6
+3
Major Stackings
2011-11-03 03:39:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IMHO: See on kvaliteedi küsimus, füüsika kujutlusvõime &. Minu arvates „klankivad“ mitte LEGO elemendid LEGO stseenide vahel. Ma ei talu Megablokke. Tükid on vastuolulised. &i kvaliteedikontroll on LEGO standardite järgi halb. Mis puutub LEGO mudeli pinna alla, siis ma arvan, et kõik sõltub sellest, mida te valmistate. Mõni mudel nõuab loomingulisi lahendusi. Peidetud raamid &i tugituged vähendavad kindlasti ekraanil nõutavate nähtamatute tükkide arvu. & annab teile võimaluse oma LEGO kujutlusvõimet paindlikult vabastada, vabastades need elemendid, et saaksite neid oma ehitisse lisada. küsimusele: LEGO elemendid näivad voolavat ja sulanduvad kenasti kokku. Nende kvaliteet on suurepärane ja üldine mängukogemus pakub rahuldust. Teiste elementide segamine LEGO ehitamiseks näib kuidagi vähendavat mudeli visuaalset mõju. Nii et ma ütlen, et see on välimine. Ehitajameistrid võivad kasutada alusplaate, kuid sõbrad ei luba sõpradel Megablocke kasutada.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...