Küsimus:
Kui tugevad on plokid üldiselt - kas suurte konstruktsioonide ehitamisel on liim vajalik?
chown
2011-10-30 11:13:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mind huvitavad kõik hämmastavad sillaarhitektuurid ja kujundused, mida inimesed välja pakuvad (näiteks: Lego Cable Stayed Bridge) ja see pani mind mõtlema, tehke selliseid suuremaid struktuure vajad i mis tahes kujul liimi telliste vahel? Kas tellised (üldiselt) on piisavalt tugevad, et hoida suuremaid konstruktsioone iseseisvalt?

Lego liimimine peaks olema kuritegu :)
@pcantin Jah, ma olen teoreetiliselt nõus, kuid ma ei olnud kindel, kas see on teatud asjade jaoks vajalik.
Olen pidanud MOC-de peal kasutama liimi, kui nad said piisavalt kuumakahjustusi kuni punktini, kus tükkide sidur ei suuda seda enam koos hoida.
Kaks vastused:
#1
+11
Joubarc
2011-10-30 14:48:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selliseid LEGOlandi parkide konstruktsioone tugevdatakse tavaliselt mudelisse peidetud metallkonstruktsioonidega. Ja nad kasutavad liimi. Pole ime, et LEGO need maha müüs.

Mõned fännid kasutavad sarnaseid trikke, olen näinud, kuidas mõned teevad puid, kinnistades puidust vardas 1x1 ümmarguste telliste pagasiruumi. Ilma selleta kukuks puu liiga tihti kokku ja see pole isegi alustuseks suur struktuur. (Puristid kasutaksid jäikaid 3 mm LEGO voolikuid)

Puhta LEGO struktuuri jaoks peate igal juhul veenduma, et te ei usaldaks ainult siduri jõudu, kuid arvan, et arvasite juba nii palju. Kuna 1x2 tellistest virna ei mahu, on vahepealsete 1x2 plaatide pikkus kindlam. Sõltuvalt pikkusest vajate veel kihte, kuid see on ka kõik.

Ma kahtlen, et liim aitaks nii palju - liim võib-olla, aga ärme läheme sinna.

Siin on küsimus " Kui palju kaalu suudab Technici pulkade ja talade käepide toetada?", mis hõlmab struktuuride põhimõtteid. Mehaanilise pinge uuringu leiate siit.

Väga huvitav. Ma isegi ei mõelnud mõnele sisemisele tugevdamise meetodile! Täname heade infode eest!
Samuti on üsna tavaline näha, kuidas Lego ehituskonstruktsioonides kasutatud Technici skelette ülejäänud tükkide riputamiseks kasutatakse. Lego ise kasutab seda tehnikat oma suuremates UCS Tähesõdade komplektides.
#2
+2
Dan Sorensen
2011-11-02 20:50:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tavalise suurusega Lego suuruse ehitamiseks kleepuvad tellised üldiselt kenasti kokku, kui ehituse ajal oma tellised kattuvad. Kui teete midagi suurt mõõtu, annavad kattuva mustri abil kahest või neljast punktist seinad midagi üsna tugevat.

Legode kuju tõttu on need põhjast tõmmates kõige nõrgemad. Need on loodud tugevuse toetumiseks Gravitatsioonile, mitte sellele vastu töötamiseks. Nii et kui liigutate midagi rasket, peab mudeli põhi olema toetatud või osa sellest tõenäoliselt lahti tõmbub.

Ja muidugi, kui ehitate midagi püsivat, näiteks Legolandi parki, kehtivad ülaltoodud soovitused sisemise struktuuri liimimiseks ja toetamiseks. Kuid tavaliseks kodukasutuseks pole see vajalik.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...