Küsimus:
Miks mõnel minifigil on kollane pea ja mõnel lihavärv?
Erik Olson
2011-10-28 02:52:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Millal lihavärvid algasid ja miks? Tundub, et kollased pead on ka siin, et jääda?

Mäletan, et vanadel LEGO klubi aegadel oli üks kutt Redini, kes vastas klubi liikmete küsimustele. Üks neist esitas sarnase küsimuse, välja arvatud sõnastus lihtsamalt: "Miks on LEGO inimesed kollased?" Kuigi vana LEGO Clubi saiti pole kusagil leida, tsiteerivad sama ajastu foorumipostitused tema sõnasõnalist vastust ... pole kindel, kas peaksin viitsima seda siin vastusena tsiteerida, kuna sellele vastati juba enne, kui rohkem minifigi peavärve ilmus.
Kuus vastused:
#1
+28
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-28 03:04:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Küsimuse esimesele osale vastamiseks öeldakse ettevõtte profiili esitluses (sügav, otselink):

Minifiguuri esmakordsel ilmumisel otsustati et selle näol peaks olema ainult üks värv: kollane. Ja et tema näojooned peaksid olema õnnelikud ja neutraalsed. Kujundil ei oleks sugu, rassi ega rolli - need määrab lapse kujutlusvõime ja mäng.

Seejärel selgitatakse, millal ja miks nad lisasid oma litsentsitud figuuridele värvi

Litsentsitud toodetega, nagu LEGO® Star Wars ™ ja LEGO® Harry Potter ™, hakkas see kuju esinema konkreetsetes rollides ning LEGO Basketballiga 2003. aastal omandas see autentsed nahavärvid. 2004. aastal võttis LEGO minifiguur veelgi laiema nahavärvivahemiku, kui otsustati, et litsentsitud toodete arvud peaksid võimalikult täpselt sarnanema originaalsete tähtedega. Üks tulemus oli see, et LEGO Harry Potteri ™ figuurid muutusid kollasest autentsema nahavärviga.

Esimesed, keda mäletan, olid tõepoolest mõned NBA liiga tegelased Korvpalli teema 2003. aastal, järgnesid Tähesõdade tooted ja seejärel Harry Potteri komplektid 2004. aastal.

Lando Calrissian ilmus kollaste Hani ja Leia seas esimeste seas õige nahatooniga:

Bespin Cloud City Box Art

Järgnevad ülejäänud osas roosad tähemärgid. esimene 2004. aastal seatud Tähesõdade lihakarva kujunditega oli Millennium Falcon. Aastaks 2005 oli tähesõdade üleminek lõpule jõudnud ja kõigis komplektides kasutati lihast toone.

Muude värvitoonide osas oli LEGO juba loonud mitmesuguseid erivärvilisi koletiste ja tulnukate kujusid pead alates sinistest ja hallidest kuni läbipaistva ja isegi läbipaistva neoonoranžini.

Selgitus: mitteinimestel ja koletistel minifigidel olid mitte kollased pead juba ammu enne lihatooniga pead, kuid tavaliselt pole need kaukaasia naha ja virsiku tooniga.
@Mr.ShinyandNew Anu uuendatud;)
Vastus on väga hea, kuid selle üksikasjalikkuse tasemel eeldatakse kuidagi ka tsitaati, mis on seotud asjaoluga, et litsentseerimata komplektides hoitakse naha vaikevärvina kollast värvi. Lõppude lõpuks on vahepeal muudetud algse minifiguuride tsitaadi * otsuseid * (sugu juba ammu, esmalt riiete ja soengute järgi, siis punaste huultega trükitud peade ja natuke neutraalse või rõõmsameelse näo järgi) väljend lakkas olemast täiesti tõene, kui kasutusele võeti kahepoolsed "paanikas" väljendiga pead).
Tervist, kui teil on ettevõtte profiilis sisalduvast kaugemale viidatud, on selgelt öeldud (nagu tsiteeritud) "otsustati, et litsentsitud toodete arvud ..."
#2
+13
Ambo100
2011-12-24 22:01:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lego kultuse raamatul (ISBN: 978-1-59327-391-0) oli terve leht minifiguuri nahavärvi muutusest:

Lk 59, lause 2: Algselt püüdis LEGO Grupp jätta rassilised ja soolised erinevused ehitajate kujutlusvõimele, kasutades rollide eristamiseks stiliseeritud riietusega üldist nägu.

Lk 59, lause 4: enamiku mini-viigimarjade kõige märgatavam omadus on
nende näiliselt "rassineutraalne" kollane värvus. Paradigma kestis kuni 2003. aastani, mil ilmus LEGO Sports'i korvpalliteema, mis hõlmas NBA tegelikel mängijatel põhinevaid minifigu. LEGO Grupp otsustas, et oodata, et lapsed hindaksid kujundeid, mis tegelikult ei sarnane nende esindatud tähtedega, oli kaotatud ettepanek.

Kuna NBA tegelased ilmusid 2003. aastal, olid beežid ja pruunid nahatoonid. on kasutatud märkide kujutamiseks ainult litsentsitud komplektides. Traditsioonilised LEGO teemad, nagu politsei ja tuletõrjujad, kasutavad jätkuvalt kollast lihavärvi.

Nahatoonide eristamine muudab beeži või pruuni minifiguuri litsentsitud komplekti osana hõlpsaks tuvastamiseks. Litsentsitud komplektid põhinevad tavaliselt filmi- ja teleteemadel.

#3
+2
Meme
2019-01-30 23:12:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Litsentsitud teemad, kasutage nahatoonipead, kuna need põhinevad millelgi. Teemadel, mida LEGO ise tegi, näiteks loojal on kollased pead.

#4
  0
Samuel L.
2015-12-30 02:30:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kollast pead kasutati algselt kõigi võistluste ja mõlema soo esindamiseks. Hiljem kasutati litsentseerimata minifiguuride tähistamiseks kollaseid pead ja litsentseeritud minifiguuride, näiteks Batman või Indiana Jones, lihavärvi minifiguure, kuid lihavärvilisi minifiguure kasutati alles umbes 2003. aastal

#5
  0
user11683
2019-05-22 23:57:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma arvan, et lihavärvilised on reserveeritud tegelaste tegelaskujude järgi tehtud minifiguuridele ja kollane on mõeldud üldistele kujunditele.

Tundub, et see vastus ei lisa midagi muud, kui teised vastused on juba öelnud.
#6
-2
SkyPaul
2019-09-04 04:02:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lihavärvi kasutatakse litsentsitud kaubamärkide jaoks, näiteks Tähesõjad ja Jurassic World .

Tundub, et see vastus ei lisa midagi muud, kui teised vastused on juba öelnud.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...