Küsimus:
Kuidas saab LEGO klotse kahjustuste vältimiseks säilitada?
Sibbo
2011-10-26 14:49:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on mõned LEGO klotsid, mis on tõenäoliselt umbes 10 aastat vanad. Nad pole värvi muutnud ega kuivanud ega midagi, nii et see tundub olevat sama stabiilne kui kunagi varem.

Kuidas peaksin neid hoiustama, et minu enda lapsed (ja võib-olla ka nende lapsed) saaksid mängida nendega?

Olete saidil, kus me ei hoia LEGO-d, kuid mängime siiski sellega :)
Tõepoolest, mängige edasi ja ärge tehke lapsi. Hoidke oma tellised enda jaoks.
Kas olete proovinud karboniiti? See ei tea, kuidas kaitsta kosmosesmugeldajaid kahju eest.
Neli vastused:
#1
+34
Ambo100
2011-10-28 23:28:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plasttellised

  • pleekimine - värvide tuhmumise vältimiseks hoidke telliseid looduslikust valgusest eemal. (Legolandi minimaal asuvad mudelid on aastaringselt ilmastikuolud. Plasttellistes sisalduvad kemikaalid lagundatakse UV-kiirgusega.)
  • Kuumus - hoidke telliseid toatemperatuuril kuivas kohas (nagu kapp). Tellise sulamistemperatuur temperatuuril 105 ° C (221 ° F) ei tohiks muret tekitada.
  • Tolm - hoidke telliseid õhukindlates anumates. Tolmu on teadaolevalt raske puhastada, eriti tellise naastude ümber. Kuigi tolmul pole Legole pikaajalist tõsist mõju, säästab see tulevikus telliste puhastamiseks palju aega.

Spetsiaalsed osad

  • Elektroonika - pikaajalisel ladustamisel eemaldage alati patareid elektroonikast. Aja jooksul võivad patareid korrodeeruda, jättes kleepuva segaduse, mida võib olla raske puhastada.
  • Kumm - Technicu kummipaelad ja muud kummist tükid lagunevad aja jooksul kokkupuutel valgus ja hapnik. Hoidke kummilinde õhukindlas kotis.
  • Kleebised - kuidas peaksin kasutamata kleebiseid hoidma?

Salvestaksin need kaks viimast punkti LEGO kaupmeeste või tavaliste veebikaupluste jaoks:

  • Suits - hoidke telliseid sigaretisuitsust eemal. Telliste kahjustuste eemaldamine võib olla väga raske ja võib neid nii värvida kui ka nõrga lõhna jätta.
  • Lemmikloomade karvad - kui kavatsete oma LEGO telliseid müüa tulevikus võite leida, et mõnedel ostjatel on teatud lemmikloomade suhtes allergia.
Jep, võin julgelt öelda, et minu LEGO klotsid olid pappkastide kollektsiooni salvestatud nii minu vanema kui ka siis minu enda pööningule ja naudivad nüüd lastega uut elu :) Ainsad asjad, mis pole säilinud, on kumm ansamblid ja mõned vanemad pneumaatilised torud.
Lähetatud. Hoidsin kaevandust metallpurgis 8 aastat metallpurgis ja siis veel umbes 7 aastat paberi riisikarbis ja see ladus päris hästi. Samuti juhin tähelepanu sellele, et suits ei olnud minu jaoks probleem (mu vanemad suitsetavad), kuid jällegi oli sel PIKKU aega kustutada. Olen üsna kindel, et hoidsin telliseid suhteliselt jahedas, neid polnud kunagi pööningul ega garaažis.
Minu oma elas 30 aastat üle pika kasti kuumas (aeg-ajalt üle 100F) garaažis. Isegi nöörid, käsiraamatud, pneumaatilised torud ja vedrud on endiselt terved ja funktsionaalsed.
#2
+15
oezi
2011-10-26 15:26:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Valgendamise vältimiseks hoidke neid kohas, kus plokile ei paista otsest päikesevalgust. Samuti veenduge, et see ei läheks liiga soojaks (> 50 ° C) - see on kõik, LEGO standardsed tellised koosnevad ABS-ist, mis on väga vastupidav.

Kokkuvõtteks võib öelda, et ideaalne koht on pime ja temperatuuri kõikumine on võimalikult väike: pange oma LEGO karpi / rinna ja hoidke seda oma keldris / kapis.

Kas niiskus mõjutab plokke?
kuna ABS ei lahustu vees, ei tohiks sellel olla mingit mõju. ainus viis, mida ma mõelda suudan, on väga niiske õhk koos külmuvate temperatuuridega, mis võivad kahjustada, kuid olen selles kindel. seni, kuni te ei jõua äärmuslikesse tingimustesse (mida nagunii ei tohiks kubjas esineda), pole probleemi.
Eriti ei tohi LEGO vampiiride minifigisid otsese päikesevalguse kätte saada.
Elektrooniliste funktsioonidega LEGO-klotside, pneumaatiliste silindrite ja vanemate metalltelgedega rattaklotside puhul võib õhuniiskus olla probleem.
#3
+8
Kenneth M. Nielsen
2012-01-25 18:53:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu esimene LEGO komplekt oli politseijaoskond, arvan, et aastast 1976, kus olin 2½ aastat vana. Seda ja paljusid teisi telliseid (umbes 50–60 kg) on ​​aastaid hoitud pappkastides, pööningul ja nüüd mängime pojaga nendega mõlema jaoks lõbusalt.

Mõne tellise kulumine on mõnevõrra kulunud, kuid enamus näeb välja sama hea kui uus; o)

#4
+3
nematode
2016-10-20 23:56:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vältige Lego klotside hoidmist oma pööningul. Päevane temperatuurivahemik ja suvine suur kuumus võivad telliseid kahjustada.

Enne keskmist või pikaajalist ladustamist eemaldage kõik Lego elektroonika patareid.

Asetage kõik metallitükid ja elektroonika õhukindlasse konteinerisse (vanemad metallist teljega rattad jne) koos kuivatusainekotiga. Kuivatusaine on odav ja seda saab leida riistvara- või hobikauplustest või veebis.

Kleebiste lehti tuleks hoida eraldi, pikaajalisel säilitamisel võivad liimid migreeruda või välja voolata.

Hoidke paberijuhiseid ja kleebiseid polüetüleenist, polüpropüleenist või polüesterkottidest või sülearvutite lehekaitsetest. Kottide või kaitsmete karp peaks olema selgelt märgistatud "ohutu arhiivis". Muud tüüpi kilekotid sisaldavad pehmendajaid, mis võivad pikaajalisel säilitamisel paberit kahjustada. Arhiivimärkmiku lehekaitsmeid leiate kõigist suurematest kontoritarvikutest. Arhiivikotte leiab kunstitarvete poodidest ja veebist. Ärge hoidke neid pööningutel, keldrites ega garaažides! Paber on ülitundlik niiskuse ja parasvöötme kõikumiste suhtes.

Hoidke Lego kummilinde väikeses polüpropüleenist kotis koos iga komplektiga või eraldi. Pikaajalisel säilitamisel need tõenäoliselt halvenevad. (Kummiribasid on lihtne vahetada, kuid neis sisalduvad kummipehmendid võivad sulamisel telliseid kahjustada). Hoidke vanemaid rehve sarnaselt.

Kui teil on Lego komplektide originaalkarbid, hoidke neid kuiva ja tolmuvabana. Heas korras originaalkarbid võivad kollektsionääride seas komplektide väärtust suurendada.

Pikaajalise ladustamise kohta lisateabe saamiseks on suurepärane konserveerimisteabe sait Ameerika Kongressi Raamatukogu aadressil https://www.loc.gov/preservation/

Mul on otseselt seotud küsimus, kas ruumi kokkuhoiu eesmärgil on telliste hoiustamine kinnitatud või kas see põhjustab telliste pidevuse kaotamist ja pärast pikaajalist ladustamist lahti? Kahtlustan, et parem on hoida neid lahtiselt, kinnitamata, juhul kui ABS-materjalil on „materiaalse mälu” omadus.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...