Küsimus:
Kas LEGO klotsid hõljuvad?
fredley
2011-10-26 01:52:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas LEGO tellistest on võimalik paati ehitada? Ma hindan, et te ei suutnud seda veekindlaks muuta, kuid kas LEGO paat hõljuks ise telliste ujuvuse tõttu?

Mis tahes kodus valmistatud ujuvate konstruktsioonide pildid oleksid tõesti huvitavad.

Teadaolevalt hõljub paljude Pirate komplektide sõudepaat koos pardal olevate paari minifigu, aarde ja muude elementidega.
Kas saaksite alumise telliskihi vahel tihendina kasutada toidukilet (USA-s plastpakendit?)?
Kuidas on lood liimiga? (Ma saan aru, et see ei pruugi nii praktiline olla).
@UmberFerrule *** Lego liimimine?!?! ***
Heldeke! Kas ma olen teotanud ?! ;)
@fredley Muidugi, kui soovite oma hiiglaslikule LEGO hukurobotile vihaseid kulme panna. . \ _ /.
Lego paadid, nagu allpool näidatud, ujuvad mitte sellepärast, et tellised oleksid ujuvad, vaid [kuna mudel tõrjub vett välja] (http://et.wikipedia.org/wiki/Archimedes%27_principle)
Neliteist vastused:
#1
+59
Sebastian Wahl
2011-11-08 01:30:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plastik on natuke raskem kui vesi ja peaks vajuma, kuid praktikas olen kogenud, et 2x4 tellistel (ja muudel sarnastel) on kalduvus õhku kinni hoida ja hõljuda tegelikult üsna hästi. See pole ilmselt ebaõnnestunud, Lühema aja jooksul (näiteks pool kuni terve tund) töötaks see tõenäoliselt hästi. (Ma pole tegelikult katsetanud aega, mis võiks vee peal püsida, proovin seda nüüd. Kui mu väike minilaev on põhja vajunud , Lisan aja siia.)

Uuenda:

24 tundi on möödas, see on endiselt ujuv.

enter image description here

See vajus algusega võrreldes umbes 1 mm, kuid pole midagi olulist. Kuid kui ma seda aeg-ajalt ringi lükkasin, oli see enamasti veeta ja paigal. Kuidas see mängimise ajal toimib, pole teada.

enter image description here

Pange tähele, kuidas telliste sisemine struktuur põhjustab õhu kinni jäämist nende sisse.

#2
+25
tombull89
2011-10-26 02:04:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paar aastat tagasi oli see kindel üheosaline kerega politseilaev, mis hõljus. enter image description here

Seal oli ka väike punane paat (enne 2000. aastat), mis oli varustatud osaga piraatidest (ma usun, igatahes). enter image description here

Mis puutub paat nullist ... ei. See kippus kapselduma ja seejärel vajus (mõnevõrra muljetavaldavalt). Pange 2x 4x2 tellist teisele ja asetage vette, need hõljuvad ainult küljel. Ma arvan, et see on raskuskeskme all, kuid ma pole teaduslik tüüp, nii et ma ei saa seda kindlalt kinnitada.

Sellel punasel paadil on ka pruun variant.
Tegelikult on seda rohkem kui kahes värvitoonis. Tõenäoliselt umbes neli (sinine ja must?).
@PaŭloEbermann: Pruun variant on tegelikult populaarsem.
Ujuvpaadi kereid on veel mitu (või väikelaev, kummipaat, kanuu ...). Võib-olla tasub mainida, et mõned neist on mitmes tükis (http://www.peeron.com/cgi-bin/invcgis/psearch?query=boat+section&limit=parts).
Jah, mul on üks ülaltoodud paadist üks punane ja üks pruun ning neil oli kaasas 1990. aastate piraatide komplekt. Ei mäleta kumb siiski.
#3
+22
oezi
2011-10-26 01:59:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul oli lapsena politseilaev, millel oli üheosaline keha, nii et see oli veekindel ja hõljuv:

lego police boat

On veel mõned sarnase kerega LEGO-paadid (isegi mõned suuremad), mis peaksid samuti hõljuma.

Ka mu vennal oli see komplekt. Keha oli tegelikult kolm tükki, mitte üks - eesmine kolmas, keskmine kolmas, tagumine kolmas. Kuid iga kolmas oli veekindel ja ujuv.
See on tegelikult kolmeosaline kere: vibu, ahter ja .. uh .. keskmine. Mul ja mu vennal oli kaks sellist ja üks tuletõrjepaat. Valmistas suurepärase trimaraani.
#4
+16
Rober
2013-08-18 19:42:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Flotatsiooni saavutamiseks on veel üks nimetamata viis. Minu laps avastas selle täna oma "veekurikaga": pindpinevus . Pikad lamedad tiivad tegid selle triki ära:) See pole täpselt tingitud telliste enda ujuvusest , nagu küsimuses soovitakse, kuid võivad aidata täiendusena.

Water bat

Lisateave selle aluseks oleva füüsika kohta: Pinna pinge

#5
+14
Joubarc
2011-10-27 13:56:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lisaks erinevatele paadikeredele saate täiendava ujuvuse saavutamiseks kasutada pneumaatilisi paake.

Kui soovite oma paati mootoriga juhtida, pidage meeles, et see tähendab lisaraskust, millele tuleb kuidagi vastu seista.

#6
+12
JW8
2011-11-03 00:47:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu lastel oli kapteni Punahabeme piraadilaev - see hõljus kindlasti vannis!

Captain Redbeard's Pirate Ship

Usun, et paljud teised Lego piraadilaevad võivad ujuda, eriti kui nad olid valanud üheosalised kered - vaadake seda loendit.

#7
+10
Nebu
2014-04-04 17:29:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu lapsed mängivad meie vannitorus lego kalapaadiga (vt pilti). Sellel kujundusel on tõsine viga (imo). Isegi kui meie vannitorus on väga väikesi veelaineid, satub vesi paati, mis muutub raskeks ja vajub. Nii et kui plaanite ehitada oma legopaadi, veendun, et küljed oleksid piisavalt kõrged, et vältida vee sattumist paati. Või kui olete tõesti nutikas, tehke vee äravoolusüsteem nagu tavalistel paatidel.

Lego kalapaat 4642

Lego fishing boat 4642

Küsisite ka näiteid. Leidsite selle lihtsa, kuid tõhusa näite veebis.

Simple but effective design

#8
+7
Raleigh Buckner
2011-10-26 02:03:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Väga väikese "paadi" puhul - umbes nagu 4x8 plaat, mille küljed on 1x8 ja 1x2, võib see lühikese aja jooksul vee peal püsida, enne kui leke selle maha võtab. Suuremate asjade jaoks on LEGO tõelise paadi jaoks vajaliku konstruktsiooni ehitamisel lihtsalt liiga raske.

Lapsepõlvest mäletan mõnda suletud kerega paadikomplekti, mis olid mõeldud ujuma, nii nende eriosad võimaldaksid seda.

#9
+7
albiglan
2011-11-04 21:45:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Juba õige vastus on aktsepteeritud, kuid ... tundub, et algne küsimus on "kas legotellised hõljuvad ise?"

Enamik legotelliseid on valmistatud ABS-plastikust, mille erikaal on suurem kui 1 (kuid ainult veidi). Niisiis, need on veest raskemad ja ei hõlju looduslikult. Esialgu võite saada väikeseid telliseid hõljuma, kuna väikesed mullid kleepuvad nende pinnale, kuid need kõik lõpuks vajuvad.

Kuna soolane vesi ABS-i ei mõjuta - võib see olla võimalik suurendada vee soolsust sellisesse kohta, kus tellised looduslikult hõljuvad (peaks olema suurem kontsentratsioon kui merevesi ...)

Ehkki tahke ABS-plokk vajuks, on LEGO tellised õõnsad. Ujumise küsimus on veeväljasurve - nii hõljuvad teras- ja raudlaevad - nad tõrjuvad nii palju vett, kui nad kaaluvad, ja nii on nad ka ujuvad.
Jep. Kuid ma pole kindel, et tellistest ühendused on veekindlad. Kujutan ette palju disainilahendusi, mis kasutavad plaate, mis lasevad ikkagi vett "kere" sisse. Ma juhin pigem tähelepanu sellele, et paadi tegelikult hõljumiseks ei pea te olema nii veekindel. Sebastian Wahli vastus lõi selle! :-)
Tõsi - asjaolu, et need pole veekindlad, demonstreeris väga hästi James May, kui ta oma LEGO maja ehitas, koos veiniklaasidega, mis lekitasid kõikjal punast veini;)
#10
+7
cabbey
2011-12-09 13:18:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, kui see on hoolikalt ehitatud. Lapsena tegin hulga legopaate, millega vannis ja hiljem basseinis mängida. Peamine asi, mida ma mäletan, oli teha kere tagurpidi ja vähemalt kahest omavahel ühendatud kihist välja. Aitas ka seina vooderdamine plaadiga.

#11
+1
Friend Of George
2011-11-03 19:21:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pean ütlema, et üldiselt teevad seda usaldusväärselt ainult hõljumiseks mõeldud osad. Võimalik, et saate teha mingisuguse parve, pöörates mitu suurt tellist (naastud alla).

Ma ei ole Lego klotse vees proovinud (välja arvatud politseilaevakomplekt). ), kuid Duplo vannivanni kasutamisel suutsime teha ainult veealuseid konstruktsioone. Vesi imbub hõlpsalt telliste põhja ja põhjustab nende vajumise.

#12
+1
joshua
2014-07-28 08:02:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, nad hõljuvad, kuid muudavad laevakere laiaks, mitte kitsaks, kuna see jääb paremale, kui teete kere laiaks. Kitsas tähendab ülirasket. Alustasin LEGO paatide valmistamist nüüd, kui valmistan kodus ehitatud paate. Ja LEGO jaoks ei pea olema veekindel, et saaksite lihtsalt rohkem pinda. Kes teab, et teil on võimalik isegi teha ujuv kruiisilaev.

#13
+1
Niels
2014-12-24 03:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tellistest ehitatud kambritesse kinni jäänud vahtpolüstüroolitükid võivad struktuuride üleval hoidmiseks töötada hästi.

See töötaks kindlasti, kuid ma ei usu, et LEGO vahtpolüstüroolist osi oleks. Minus olev purist ütleb mulle, et ma pean kasutama ainult LEGO-d.
#14
-1
James Litewski
2011-11-03 03:24:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jah, täpselt nii kaua, kuni põhi suudab paatide raskuse veele tõrjuda. Täpselt nagu see, kuidas jääkaru võib õhukesel jääl kõndida; ümberasumine.

Ma arvan, et te ei mõtle siin „õhukest jääd” (jääkarud ei saa õhukesel jääl kõndida, nad kukuvad läbi, kuna on rasked), vaid „jäämäge”, kus jäämäe veepinnal hoidmiseks vajalik ujuvus tagatakse ekvivalentne vee mass. Ikka: * Wha ?? * See on kõige imelikum analoogia üldse.
See vastus pole samuti kasulik. "Kas legotellised ujuvad?" "Jah, kui nad kaaluvad vähem kui samaväärne kogus vett." See on peaaegu küsimuste küsimine.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...