Küsimus:
LEGO puhastustehnikad ja tööriistad
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-26 02:20:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO soovitab oma telliste puhastamiseks kasutada pehmet pesuvahendit vees või pehmet pleegitusvahendit:

Soovitame LEGO osi puhastada või pesta ainult käsi max. 40 ° C või 104 kraadi (F) Fahrenheiti. Kõrgem temperatuur võib mõjutada LEGO osade kvaliteeti. Võite vette lisada pehmet pesuvahendit, millele järgneb loputamine puhta veega. Ärge pange oma telliseid pesumasinasse või nõudepesumasinasse ega proovige neid kuivatada ahjudes, mikrolaineahjudes või föönides. Kõiki elektrilisi osi, nagu kaablid, mootorid, patareiruumid, saab pühkida ainult alkoholiga. Õhkuivad osad toatemperatuuril. Desinfitseerimiseks kasutage pehmet valgendit.

Seitseteist vastused:
#1
+44
Umber Ferrule
2011-10-26 03:29:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Varem olen kasutanud hambaharju, kuid võib-olla kriimustaksid need lõpuks pinda. Mida olete kasutanud? Ja kas see oli lihtne?

Mis puutub kuivatamisse ja poleerimisse lisaks puhastamisele? Kas keegi on proovinud LEGO klotside poleerimist?

#2
+32
Umber Ferrule
2011-10-26 03:32:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuivatamiseks olen üleliigse niiskuse eemaldamiseks kasutanud salatipööret :

enter image description here

#3
+17
oezi
2011-10-26 13:17:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastavalt LEGO klienditeenindusele (klõpsake nuppu "Klienditeeninduse > abiteemad > tellised &i hoone > tellistest faktid > LEGO® telliste puhastamine"):

Soovitame teil oma LEGO® osad puhastada käsitsi, kasutades vett, mille temperatuur ei ületa 40 ° C, ja pehmet lappi või käsna. Kõrgem temperatuur võib mõjutada osade kvaliteeti. Võite veele lisada pehmet pesuvahendit - loputage need pärast puhta veega korralikult läbi ja olete valmis!

Ärge pange oma LEGO® tükke pesumasinasse või nõudepesumasinasse ja ärge ' Ärge proovige neid kuivatada ahjus, mikrolaineahjus või fööniga. Kui tellised lähevad väga kuumaks, võivad need kuju muuta, mis tähendab, et need ei tööta enam!

Nii et parim viis kõiki oma telliseid korraga pesta on panna need suureks kauss, kraanikauss või vann. Lisage soe vesi (< 40 ° C), seep / pehme pesuvahend ja peske neid käsitsi. Loputage teises kausis puhta veega. Laotage tellised rätikule ja laske neil õhu käes kuivada.

Sellest peaks tolmu ja lahtise mustuse eemaldamiseks piisama. Kõvema mustuse, näiteks kleebiste või liimipõhjade jaoks on juba olemas teine ​​küsimus, mis võib samuti olla kasulik:

  • puhas alkohol või
  • klaasipuhastusvahend
  • odav juukselakk (pihustage 2-3 sekundit väga lähedalt ja seejärel hõõruge riidetükiga) teeb mõnikord ka head tööd
#4
+10
Bert
2011-11-02 20:32:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pange need padjapüüri sisse ja peske 30 Celsiuse kraadi juures seibis.

Olen seda viimasel nädalal tosin korda teinud, töötab hästi. Ärge pange pärast seda siiski kuivati ​​sisse, kuna värv kriimustub teistele tellistele ja rikub need ära. Öösel kapi õhutamine töötab hästi.
#5
+10
Ambo100
2011-10-29 01:49:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suruõhk

enter image description here

Suruõhk, mida kasutatakse tavaliselt elektroonikaseadmete jaoks. Müüakse kontori- ja elektroonikakauplustes purkides, mida kasutatakse tolmu ja muude väikeste osakeste ärajuhtimiseks. Värvipintsel on odavam, kuid suudab tolmu puhastada lokaliseeritumast piirkonnast. See aitab saada uhiuut harja, mida pole kunagi kasutatud.

Kasutades suruõhku ja pintsleid, kui pildistan Legot Minifigure'i silmade kõrgusel, kus tolm on silmatorkavam.

#6
+8
townplanner
2013-03-27 10:13:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen sära taastamiseks Legot lihvinud. Hammustusjälgi ei saa eemaldada, nii et ärge häirige. Enamikku kriimustustest saab kas eemaldada või muuta need vähem märgatavaks. Olge ettevaatlik, et poleksite poleerimisel liiga tarmukad, sest põlise tellise teravaid, kargeid ja puhtaid servi saab liiga innukas poleerija kergelt ümardada. Ma kasutan lihtsat poleeratast koos vildist (või on see puuvillane) ratast, samuti poleerimissegu.

Üha agressiivsema lähenemisega leian, et ainult tulemuseks on ainult kerge poleerimine ebareaalse välimusega sära, mis pole enam autentne.

Mul on olnud häid tulemusi 800 märja ja kuiva paberi õrna pealekandmisega, millele järgnes T-Cut (autovärvide taastaja).
#7
+7
Josh
2013-06-09 14:11:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mida iganes teete, ärge pange neid koos väikeste lastega vanni. Võiks olla see, et vannikork tõstetakse üles ja siis imetakse tükk pistiku auku. Kui see tükk blokeerib teie võimaluse pistikut auku tagasi panna, imetakse rohkem tükke sisse. Tekib paanika. Väikesed tükid pühitakse kanalisatsiooni, suured tükid blokeerivad auku edasi, vesi tormab välja. Aukude blokeerimine käte ja sõrmedega ei toimi. Blokeerivaid tükke minema pühkides imetakse sisse uusi blokeerivaid tükke. Need väikesed tükid võivad olla suur hulk üliharuldasi ja väärtuslikke minifigakäsi, relvi ja riistu. Neid ei tabata S-kurvis, mitte sellise veekiirusega.

Tõsijutt. Just juhtus täna õhtul.

Võite kiirustava vee peatamiseks proovida augu rätikuga vms kinni panna. Seda oleksin pidanud tegema.

üks neist võrkkattekatetest, mis minimeerib juuste ja muude väikeste esemete äravoolu, võib aidata ... kuid siiski võib midagi valesti minna
#8
+5
Darren
2011-11-02 20:21:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Leota neid kuuma seebiveevannis, kuivata võimalikult hästi, seejärel jäta põhjalikult kuivama (paariks päevaks).

#9
+5
Umber Ferrule
2014-01-08 16:13:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Raske, visa mustuse ja muu kraami jaoks, nurkades ja raskesti ligipääsetavates kohtades , kasutan puidust hambaorke . Need sobivad ka eriti hästi mustuse saamiseks Lego logo tähtede vahelt naastudel. Samuti kokteilipulgad .

#10
+3
David Simpson
2012-07-27 19:28:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kasutan ultrahelipuhastit, kas ainult veega või väikese pesuvedelikuga. Olen kasutanud ka nõudepesumasina tablette, kuid see võib jätta elementidele jääke, mis teatud viisil kaotavad harjutuse eesmärgi. Ma kasutan külma vett, sest ultrahelivann soojendab vett niikuinii. Koristaja eeliseks on see, et see suudab ilma spetsiaalsete tööriistadeta puhastada kõik nurgatagused ja teha väga head tööd. Negatiivne külg on see, et enamik ultrahelipuhastusvahendeid on väikesed, nii et suuri koguseid ei saa kiiresti puhastada ..

#11
+3
John
2012-07-29 15:41:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mõned aastad tagasi võtsin lastele mõned kasutatud LEGO ja DUPLO tellised, mis olid väga määrdunud ja räpased ning üldseisundis, mida te ei soovi, et teie lapsed mängiksid. Parim meetod, mille leidsin, oli esemete asetamine vanni (välja arvatud väga väikesed tükid, mis kaovad pistikuauku - pange need kaussi) ja piserdage sidrunist vannitoahiirega Cif (Jif) või muuga. Jätke umbes 10 minutiks, seejärel pintseldage nailonist pesuharja, küünte harja vms abil. Sa oled üllatunud, mis lahti tuleb! Seejärel voolik lihtsalt dušipeaga lahti. Seejärel viige tellised vannitoarätikule ja laske kuivada ööseks õhutuskapis või pange rätik radiaatori kohale ja asetage tellised rätikule. Biro pliiatsijälgi saab eemaldada, pühkides metüülalkoholiga ja salvrätiga. Kleeplindi jääke saab eemaldada WD40 abil, kuid seejärel tuleb wd40 eemaldada detergendiga. Loodetavasti aitab see kedagi!

#12
+2
Citizen Piper
2014-09-02 07:10:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen proovinud ja katsetanud puhastusvõtteid erineva mustuse / värvimuutuse jaoks.

Tolmuste ja rõvedate telliste puhul: peske telliseid seebivaba puhastusvahendiga, naastude servadeni jõudmiseks kasutage pehmete harjastega harja.

Kui tellised on värvi muutnud, järgige lingi juhiseid allpool. See töötab, kuid on vaja hoolt, et mitte lasta tellistel oma värvimuutust tagasi pöörduda.

http://phlug.net/2014/03/lego-whitening-by-luarni- aemes-tan-sim /

#13
+2
Daniel Williams
2016-03-30 03:42:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hambahari ja puhastusvahend, millel on mikroosakesed (kasutan toodet nimega Jif), et siis asjad tõeliselt heledamaks muuta ja algne värv taastada, panin vesinikperoksiidiga veevanni (saab osta keemikutelt) , kontrollige lahjendamise juhiseid) ja laske 3 tundi päikese käes (ka pilv on ok), seejärel loputage. Minu 1970ndate kollaseks muutuvad tellised ja alusplaadid näevad pärast seda hämmastavad välja.

#14
+1
Tien Do
2014-09-09 14:52:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oleme naisega eelmisest nädalast alates koristanud poja LEGO kollektsiooni, koristame igal keskpäeval väikest kasti, kuna see on igav ülesanne :). Kasutame lihtsalt paari kasutatud hambaharju, valame LEGO osi suurde veevanni, mis on segatud vähese nõudepesuvahendiga. Seejärel pange kõik need pesukotti ja riputage kuhugi, kuni need on kuivanud, muidugi hoidke neid päikesevalguse eest.

#15
  0
Imbrium
2013-12-17 00:23:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma olen oma Duplot ja tavalisi Lego klotse pesnud nii, et puhta köögivalamu (või nõudepann, hoiuruum, mis iganes) täitmine on 50-50% kuuma vee (kuumim kraanist) ja valge segu äädikat, seejärel lisage plokid. Segan tõeliselt kuuma vee ja äädika enne Legode lisamist kokku, sest see tagab, et temperatuur ei ületa 104F. Kui midagi on eriti määrdunud, kasutan puhta käsna pehmet (st puhastamata padjaga) külge, et anda klotsidele õrna nühkimist, kui need leotatakse sooja äädikaveega; kõige raskemini puhastatavate pragude vahele jäänud asjade jaoks kasutan lutipudeliharja ja / või q-näpunäiteid.

Leotan neid paar tundi või võib-olla üleöö, seejärel kühveldan suurde salativorsti. , loputage need põhjalikult sooja kuni kuuma veega, kasutades ketrust kurnana, keerutage nii palju vett kui võimalik ja pange need rätikutele kuivama (seestpoolt puhub kastiventilaator üle, keerates neid iga kord üle mõned tunnid, kuni need täielikult kuivavad).

Äädikas puhastab ja desinfitseerib ning eemaldab ka lõhnad (näiteks kui ostate Internetist kasutatud Legosid, mis saabuvad sigaretisuitsu järgi) ja see ei jäta jääk. Lisaks on see 100% lastele ohutu (ja lemmikloomadele ohutu, kõigi imelike jaoks nagu mina, kes ehitavad väikeloomadele Lego ja / või Duplo loomingut: P).

#16
  0
user3971
2014-09-03 00:29:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paar aastat tagasi hõljus tavaliste saitide ümber link, mis soovitas kasutada vana LEGO kollakatunud tükkide valgendamiseks hapnikuvalgendajaga ja mõni tund päikese käes tehtud pastat.

#17
  0
Maksym Astapov
2017-02-14 23:29:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kasutanud kaussi sooja vee ja pesuvedelikuga (üsna puhas ja värske) ning mu tellised olid puhtad (minu jaoks puhtad). Kasutan seda meetodit iga kord, kui on vaja oma telliseid puhastada, seega soovitan seda meetodit.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...