Küsimus:
Kuidas saab kleebist eemaldada?
Pat Ludwig
2011-10-26 01:01:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Noorematel päevadel võisin oma tellistele panna paar kleebist. Sealhulgas mõned, mis kattis mitu tellist.

Nüüd on mu tütrel kalduvus teha sama asja :)

Kuidas saaksin kleebiseid kõige paremini eemaldada, eriti vanu?

Keegi proovis WD40?
@Kramii: [asjakohane] (http://diy.stackexchange.com/q/6226/2609)
Postitan selle kommentaari ja mitte vastusena, sest see on kaubamärgiga seotud asi, kuid isiklikult kasutan Goo Gone'i (tm). Parim tehnika, mida tean, on kleebise (de) eemaldamine küünte või mõne muu kõva esemega ja seejärel jäägi eemaldamiseks Goo Gone.
Pean kasutama Goo Gone'i õues, nii et lõhn mu daami ei häiri, kuid kleebiste jäänustest lahti saamiseks on see vaeva väärt. Ma pole seda kunagi LEGO-s otseselt kasutanud, kuid see on suurepäraselt töötanud läbipaistvatest plastikust toidunõudest, mida LEGO hoidmiseks puhastasin. Need näevad välja minimaalse vaevaga uued.
üheksa vastused:
#1
+16
oezi
2011-10-26 01:11:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Parim viis, kuidas ma siiani teada sain, on see, et saaksin need oma küünte või plastnuga abil võimalikult heaks (ma ei soovitaks kasutada metallist noad või habemenuga - kui te seda teete, olge kriimustuste vältimiseks ettevaatlik. telliste pind) ja eemaldage järelejäänud liim järgmiste vahenditega: väga lähedal ja siis riidetükiga hõõruda) teeb mõnikord ka head tööd

#2
+14
Ambo100
2012-01-31 23:06:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma tegin oma katsed, et teha kindlaks, millised meetodid töötavad, kleepides kolm kleebist (mis on sarnased LEGO komplektides olevate kleebistega) juhuslikult lihtsale tellisseinale.

enter image description here

  • Kleebiste koorimiseks kasutasin oma sõrmeküüsi . Nii olen kleebiseid alati eemaldanud ja minu kogemuste põhjal pole mul sellega probleeme olnud.
  • Telliseina kuumutamine 15–30 sekundit, ühtlaselt fööniga tugev> hõlbustas kleebise käsitsi eemaldamist. Nurga valimine oli ikka üsna nunnu, kuid kleebis tuleb sujuvamalt lahti.
  • Kleebiste tugev kleepimine selleteibiga ja koorimine ei õnnestunud ka pärast mitu katset. Kaks kolmest kleebisest olid pooleks kooritud.
  • Skeptiline kleebise eemaldamiseks terava tera kasutamisel. Ehitasin oma LEGO seina vanad, kahjustatud tellised. Kleebiste eemaldamiseks oli käsitöönoa kasutamine väga lihtne, kuid siiski oli oht tellist kraapida ja kahjustada.

Ma pole proovinud juukselakke, puhast alkoholi ega muid keemilisi puhastusvahendeid.

Tõsiselt? LEGO BRICKIDEL TERETUD TERA?!?! Mind ei huvita, kui vanad nad on! Nad on LEGOSED! Peate neid austama !!!!!!!!
@J.Walker Proovisin sellele küsimusele teistest vastustest paar meetodit ja [üks neist] (http://bricks.stackexchange.com/a/35/132) soovitas nuga kasutada.
#3
+11
Lunatik
2011-10-26 01:10:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Parim on eemaldada nii palju kui võimalik mehaaniliste vahenditega (plastikust spaatliga / küünega, pole midagi raskemat, kui teile ei meeldi telliseid kratsida), seejärel kasutage kleepuvate jääkide eemaldamiseks mõnda kleepuvate asjade eemaldajat. .

See kraam töötab peaaegu kõigel, jätmata jälgi. Lego on valmistatud ABS-st ja see ei mõjuta seda.

#4
+5
Steen
2011-10-26 01:11:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kleebise eemaldamiseks olen kasutanud habemenuga ja seejärel jääkliimi eemaldamiseks natuke toiduõli.

Mõnikord on trikki teinud ka lihtsalt mõne lindi kasutamine ja korduv dubleerimisliikumine .

#5
+5
JW8
2011-11-03 00:42:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui te ei hooli vana kleebise säilitamisest, eemaldage see sõrmede või plastnuga abil ja eemaldage seejärel ülejäänud kleepuvad osad alkoholiga. Nagu teised plakatid on märkinud, jätavad metallist noad / pardlid plasttelliste kriimustamise ohu - kõik sõltub teie nuga / pardli oskuste usalduse tasemest.

Kasutan karmimate kemikaalide (nt klaasipuhastusvahend või juukselakk) asemel alkoholi, et vähendada võimalike mürgiste kemikaalide hulka tellistel, kuna lapsed mängivad nendega pärast kleebise eemaldamist.

#6
+5
joshua chrïst
2012-02-01 11:02:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Atsetoon (küünelakieemaldaja) töötab ka üsna hästi, ma kasutasin seda lapsena oma LEGO klotside markerist ja kleebistest vabanemiseks. Kindlasti ärge leotage oma telliseid selles või märkate, et teie tellis osutub selle eemaldamisel üsna kummiliseks! Ma leidsin selle raskelt.

Nagu Joshua märgib, on atsetoon lahusti, mis lahustab ABS, kui see jääb elementidega pikaks ajaks kokku.
#7
+4
Benny Popek
2018-08-10 23:01:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kleebise natuke kuumutamiseks kasutan fööni. Seejärel kleebise ja võimalikult suure osa liimi kraapimiseks plastist kraabits või plastnuga või -küünt. Tundub, et ehtsad LEGO kleebised tulevad paremini välja kui järelturu kleebised. Jääkide eemaldamiseks kasutan mikrokiudlina veidi alkoholi hõõrumist. Eemaldage alkohol alkoholist kuiva mikrokiudlapiga.

See jätab kena ja puhta LEGO.

#8
+3
KevinS
2012-05-31 05:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

On / oli toode nimega Un-Du, mis pehmendaks kleebiste kleepumist, et neid saaks eemaldada ja uuesti kasutada. Mul õnnestus veebis leida mõned lingid, nii et see on vist endiselt olemas. Toote "Un-Du" "patenteeritud" osa oli pudelile kinnitatud tööriista pikendus. Oluline osa on vedelik ja see on tavaline heptaan. Ma pole seda ABS-iga kontrollinud, kuid arvan, et see on vaatamist väärt

#9
+3
Zero
2014-08-03 13:23:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiire eemaldaja teeb imesid. Samuti leotage kuum vesi ja seejärel lihtsalt koorige see maha.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...