Küsimus:
Miks olid Technicu tellistel naastudes augud?
user23
2011-10-26 17:58:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lego Technicu (/ Expert Builder) tellised on alati olnud tavapärasest Lego tellistest hoopis teistsuguse kujundusega, külgedel vooderdatud tapiaukudega, mis täidavad üsna ilmseid eesmärke, kuid neil on olnud ka (niikaua kui ma mäletan) õõnsad naastud üleval:

1x4 grey Technic brick viewed from the side

Nüüd, kui need tükid ilmuvad mitte-tehnilistes komplektides, olen näinud neid sageli asjade hoidmiseks kasutatuna - need on umbes sama suured minifiguuri haardena on nii, et mutrivõtmed, püssid, kalliskivid ja muud püsti vajavad dekoratiivsed elemendid on sageli nende sisse kinni pandud.

Kuid Technicul pole minifiguure ja neil on ainult hõre kaunistus. Ma ei mäleta, et oleksin kunagi näinud Technicu komplekti, mis auke kasutaks. Tundub, et neid oleks palju raskem vormida, eriti juba Technicu kasutuselevõtul 1970. aastate lõpus.

Miks nad siis Technicus kasutusele võeti? (Või eksin ja neid ei olnud Technic / Expert Builderis mitte tutvustatud?) Kas neil oli funktsionaalne eesmärk või olid nad lihtsalt üks visuaalne marker, mis eraldas selle kasutuselevõtu ajal tavalisest Legost ?

Seitse vastused:
#1
+25
Erik Olson
2011-10-26 23:50:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vormimise põhimõtetest lähtudes soovite võimaluse korral ühtlast detaili paksust. See hõlbustab nii plastiku voolamist kui ka mõõtmete stabiilsust (soovite jahutamisel ühtlast kokkutõmbumist.) Dokumendi eemaldamine naastude alumisest küljest teenib seda tavalise tellisena. Läbivate aukudega Technici tellisel oleks tavaliste tellistega võrreldes olnud naastude all palju tahket plastikut, mis võib jahutamisel tekitada soovimatut kokkutõmbumist ja deformatsiooni. Nii et ülemise divoti eemaldamine aitab seal.

seda pole. See kanal laseks plastikul voolata sissepritseväravast eemale, ilma et see liiga palju nurki pööraks. Samuti on võimalik, et LEGO kasutas vastastikku vormimist, kus plastik suruti ühte väravasse, seejärel teise väravasse, et hõlbustada mitme sissevoolu voogu. Tahked naastud võivad küll vähendada selle protsessi efektiivsust, kuid kanal aitab seda. Kui kanal oli vajalik 1x16 tala tootmiseks päevas ja kanal sundis õõnsaid naelu, siis oli õõnespoldi stiil ainus viis 1x16 tala valmistamiseks. Uue, pikema tellise (tala) valmistamise tehnilised raskused võisid mõjutada kogu Expert Builderi süsteemi ilmet.

See on ainult minu teooria, kuid saate siiski kanalit ise näha.

Minu testid näitavad ka, et õõnes naast eraldub teisest talast kergemini kui tavaline tahke naast.

On siiski võimalik, et nad maksimeerisid lihtsalt detaili kasulikkust tehes seda naast õõnes. Ehkki inseneriks olemise lõbus osa maksimeerib rohkem kui ühte vara korraga.

Nii et minu arvates on õõnes naast pärit erinevatest vormimispõhimõtetest. Plastmaksumus tuleb pärast seda (ja jah, kui saate natuke säästa, siis ka.)

Veel üks huvitav tühiasi: kõik Technici naastud koostati varakult Expert Builderi juhistes. Naljatasin selle reprodutseerimise üle, näidates mõnedele Lego töötajatele (2001. aastal), mida saab teha mitteesitatava renderdamisega, näiteks juhusliku värisemisega pliiatsi- ja tindirenderdaja.

Tõsi, vormimise keerukus mõjutab kulusid rohkem kui plasti kogus.
#2
+14
pcantin
2011-10-26 18:13:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mind huvitas see küsimus väga. Niisiis ajasin ringi kahe LEGO Technicu talaga, pika ja lühikese. Talade allservas olevad nööpnõelad sobivad naastude ülaosas olevasse auku.

enter image description here

Naastude tavaliste aukude kasutamisel vahepeal asetsevad talade küljel olevad augud keskel. See võib olla väga kasulik käikudega töötamisel (mäletan, et järgmine kord on mul keeruline ülekandearv luua).

enter image description here

Lõpuks on reeglid :

  1. alumine valgusvihk peab olema lühem kui ülemine talaosa.
  2. alumine tala ei saa ulatuda ülemise tala otstest mööda.

Järgmine pilt näitab, miks reegel number 2 on oluline. Ülemise tala ots ja alumise tala naastud segavad.

enter image description here

Minu küsimus puudutab auke naastudes, mitte auke telliste külgedel ja taladel.
Proovisin taladega asju ja muutsin oma ülihalja vastuse selle vastu
#3
+14
Joubarc
2011-10-26 18:39:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu arvates ei pea te plastkogusest kaugemale vaatama ja seega maksma.

Võtke tavaline tellis või plaat (lihtsam) ja vaadake selle sisse. Märkate, et iga naast on õõnes, kuid altpoolt. Miks? Lihtsalt sellepärast, et pole vaja seda materjali täis panna, kuna see ei täida eesmärki. Sellist vormi on lihtne valmistada, see ei eemalda tellise funktsionaalsust, kõik on õnnelikud.

Võtke nüüd Technic-tala ja vaadake seda altpoolt. Technicu augud muudavad naastude all olevate õõnsuste vormi keerukamaks. Nii et lihtne lahendus on õõnsuse olemasolu naastus endas, mille lisakasu on funktsionaalsuse lisamine naastule endale. Samuti kahtlustan, et Technic-tala vastupidavus on parem, kui ülemine külg on täis.

Pange tähele, et see on ainult spekulatsioon; kuid enamasti peate mõnda osa analüüsima LEGO tootja (kasutage võimalikult vähe plastikut) ja disaineri (omage osa, mis sobib võimalikult paljude teiste osadega) pilguga. Tänapäeval on tõenäoline, et nad kasutaksid üha enam õõnsaid naelu ja ma ei imestaks, kui nad ühel päeval tavaliste telliste otsa satuksid - aga see võtab natuke aega, kuna mängus on kolmas tegur: brändi tuntus. tavalistel LEGO telliskividel on täiskinnitused, millel on LEGO graveering, ja see pole midagi muud, mida LEGO aktsepteerib hõlpsasti.

Kummalisel kombel soovitavad plasttekstid süstimisvärava, mis tavaliselt on naastul, peitmiseks logo asetada. LEGO teeb seda (otsi ühte või mitut logot, mille keskel on plekk), kuid mul pole aimugi, kas nad olid selle teerajajad või hüppasid lihtsalt pardale. See on kindlasti osa nende kaubanduskleidist nüüd.
Oih, värav asus 1960. aastatel tellise nurgal, kui see valmistati tselluloosatsetaadist. Nii et naastude logo tuli enne naastuväravat.
#4
+14
Denis Otkidach
2011-10-26 19:21:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enamiku 1 × 2 (ja pikemate) plaatide ja telliste alumises paremas nööpnõela keskel on tihvt, mis sobib selle aukuga ideaalselt.

Plate 1×2

Ühendamine see annab teile pooliku nihke.

Ah, aga mis läheb tihvti pisikesesse auku 1x plaatide alaküljel? :)
Televisiooni antenni kodarad? Lille varred?
[Ämblik] (http://www.peeron.com/inv/parts/30238) jalad, [ploomid] (http://www.peeron.com/inv/parts/4502b) (mitmesugused), Technic [kett lingid] (http://www.peeron.com/inv/parts/3711), [kruvikeerajad] (http://www.peeron.com/inv/parts/6246a), [universaalne liitumiskeskus] (http: / /www.peeron.com/inv/parts/3326)
#5
+6
Nathan
2011-11-03 19:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pärast suurepärase vastuse saamist minu küsimusele: Millal otsustas Lego, et on hea panna naast tehnikaauku? ja vaatas seal lingitud pdf-slaide: http: //bramlambrecht.com/tmp/jamieberard-brickstress-bf06.pdf, ühes slaidis on öeldud, et tellise ülaosas olevad sõnad "LEGO" lisavad veidi kõrgust, täpsemalt, 14 mm, telliskivini. See lisakõrgus häirib Techno elementide Lego mõõtmeid. Nii et aukudega naastud olid tõenäoliselt viis, kuidas naast alles hoida, kuid raseerige see ülaosa .14mm.

[Otsisin seda PDF-faili] (http://bricks.stackexchange.com/q/202), suur aitäh selle leidmise eest!
#6
+4
62Bricks
2012-03-11 02:18:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vastuseks osale küsimusele ei olnud Expert Builderi komplektid õõnespoldi esmakordsed ilmingud. Usun, et vanas stiilis aknad olid esimesed, alustades 60ndate keskpaigast:

enter image description here

Siinsete õõnespalkide põhjus näib olevat seotud akna avatud alusega naastunägu. Tundub, et LEGO soovis, et akna sisemine raam oleks sile, mitte tavaliste naastude tekitatavate vaheseinte jaoks. Nii nihutasid nad vahetükid ülemisele pinnale, kus need oleksid enamikus kasutuskohtades peidetud.

On veel üks funktsionaalne põhjus, miks mõnel kaasaegsel tükil on õõnsad naastud: laste ohutus. Umbes samal ajal, kui Expert Builderi komplektid kasutusele võeti, hakkas LEGO kasutama õõnsaid naelu väikestel silindrilistel tükkidel, nagu 1x1 ümmargused tellised ja koonused, mis läbisid tellise. See pidi tagama õhuaugu, kui üks (või mitu) neist oleks topitud ninasõõrmesse või kõrva kanalisse või alla neelatud või sisse hingatud. Mõnel juhul, nagu ka 2x2 ümmarguste plaatide ja tellistega, kasutab LEGO samal eesmärgil läbivat teljeauku.

#7
+3
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-26 19:38:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1 x 1 nupuga plaadil (kujunduse ID 3794) on ülemine naast sama kujundusega - eeldan, et samal põhjusel annab Joubarc - altpoolt ei saa luua õõnsat naastu pulk on teel.

1x2 W. 1 Knob 3794
Peeron.com

Vabandust, see on õige punkt, kuid -1, sest see pole tegelikult vastus millelegi - see oleks parem liita kellegi teise vastusesse sama kujunduspõhimõtte teise näitena.
@JoeWreschnig Võimalik. Siiski vastab see sellele osale, mis ütleb küsimusele: "(Või eksin ja neid ei tutvustatud Technicus / Expert Builderis?)" - kõik need, mis mul noorusest peale on, on sellised, aga ma oskan ei tõesta, mis oli esimene.
Hüppeliist oli Expert Builderi kaasaegne ja kosmosekomplektid kasutasid auku, ühendades sellega tõrviku.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...