Küsimus:
Mis on odra (blay) värv?
jfyelle
2011-10-27 03:23:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jätkan erinevatel lego-veebilehtedel lugemist raskesti tabatavast telliskivivärvist, mida nimetatakse "bley" või "blay". Mis see on ja mis on selle taga?

Tundub, et see kuulub samasse värviperekonda kui [grue and bleen] (http://et.wikipedia.org/wiki/Grue_and_bleen).
@Dori lööb ja bliteerib ka, purple, salmindrift, viollo, erkroosa kurgisinine ja [chucknorris] (https://stackoverflow.com/q/8318911/6471538).
Kaks vastused:
#1
+28
starblue
2011-10-27 17:03:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2004. aasta paiku (kui ma õigesti mäletan) muutis LEGO halli ja tumehalli värvi. Enne muudatust olid algsed hallid värvid, mida kasutati nende kasutuselevõtust alates. Need olid mõnevõrra soojemad kui tänapäeva värvid, mida tajuti väljanägemisena, ehkki sellel polnud vananemisega midagi pistmist. Osa probleemist oli see, et võistlusel (Megabloks) kasutati rohkem sinakat halli, mis muutis LEGO hallid vanaks.

Uuematel värvidel on külmem, sinakas toon ja need ei olnud AFOL-i kogukonnas laialt vastumeelsed. , sest enamasti näevad need kohutavad välja, kui neid koos olemasolevate vanade hallide tükkidega kasutada. Sõltuvalt valgustusest võib olla ka vanu ja uusi halli lahus eristada.

Seetõttu kasutatakse uue sinakashalli nimena terminit „bley“.

Bley and Old dark-grey
Telliskiviriiul

Ma arvan, et praegusel hetkel ei kasutata odra tegelikult halvustavalt. See on lihtsalt Lego praegune hall ja seda kasutatakse sageli "vana" ja uue halli erinevuste ennustamiseks.
Rääkimata sellest, et see on lühike ja kõigi poolt tunnustatud.
Ok, muudetud "halvustava" eemaldamiseks.
Ülaltoodud pildil olevat odra nimetaksin tumedaks. Enamik teistest tellistest on hallid ja vasakul asuv 6x6 plaat on kas helehall või heledad oderad
#2
+14
Joubarc
2011-10-28 14:04:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mingil hetkel muutis LEGO kolme põhitooni: helehall, tumehall ja pruun. See oli viimane, pika traumaatiliste muudatuste seeria kohta, mille Taani ettevõte kehtestas, ja mõned fännid ei suutnud seda enam taluda.

Kuigi mõned lubasid LEGO-d mitte kunagi puudutada jällegi ja mõned ei hoolinud sellest, valdav enamus, kes teadis, et ei suuda oma sõltuvusega võidelda, kui nad seda soovivad, otsustas uue poolehoidjana nimetada rohkem poolehoidlikku protestimeetodit, mis koosnes "sinise" ja "halli" ühendamisest. värvid "bley". Nad lootsid LEGO-le näidata, kui palju uus värv neile iiveldust tekitas, kuid harjusid sellega lõpuks ära. Ja pole nii, et neil oleks niikuinii valikut.

Tõsisemalt öeldes nimetas LEGO uusi värve "keskmiseks kivihalliks", "tumedaks kivihalliks" ja "punakaspruuniks", fännid aga "helesiniseks". hall "," tume sinakashall "ja" punakaspruun ". Siis tootis LEGO "helekivist halli", et lihtsalt kõiki segadusse ajada, kuid nende kaitseks, kui nimetate midagi "keskmiseks", tähendab see omamoodi, et see pole skaala lõpp, kas pole ?

Irooniline, et oder on palju vähem kivilaadne kui varasem soojem toon, mis on üks põhjustest, mis mulle kui lossi-teemat soosivale ehitajale ei meeldi. Teisalt arvan, et valatud värv sobib minu kosmosekraami jaoks just hästi.
See sobib väidetavalt paremini teiste värvidega. Mis võib olla lihtsalt legolese, kuna see on "läikivam, nii et see meeldib lastele paremini"


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...