Küsimus:
Kuidas osade kastist Lego komplekte tuvastada?
bakoyaro
2011-10-31 08:45:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen eluaegne LEGO maniakk ja minu lapsepõlvest pärit komplektid anti edasi mu vennapojale, kes on need just minu pojale (40 aastat ajalugu ...) andnud.

Häda on selles, et ühtegi minu vana plaani / juhist pole veel ümber ja ka mu vennapoja komplektidest pärinevaid plaane / juhiseid pole. Hakkasime oma vennapojaga kiiret inventuuri tegema, kuid ta ei mäletanud kõiki varjus olnud komplekte (siiani 3 LARGE kasti).

Kas selle leidmiseks on lihtne viis? Kas LEGO pakub mõnda oma vanast plaanist tasuta veebis või pean ma nende eest maksma?

Kas keegi pakub abi mõne üsna värske asja tuvastamisel? Vajadusel saan pilte postitada. Mõni uuem osa on üsna ainulaadne.

Järgmises küsimuses on ka üksikasjad selle kohta, kuidas vanematele komplektidele juhiseid kätte saada: http://bricks.stackexchange.com/questions/64/where-can-i-find-instruction-booklets
See eelmine küsimus tõstatab probleemi komplektide tuvastamise osade loendist http://bricks.stackexchange.com/questions/102/is-there-anything-like-a-recipe-generator-for-lego
Viis vastused:
#1
+17
Joubarc
2011-10-31 10:32:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teie parim pilt on tuvastada üksik tükk ja otsida see üles lehtedelt Peeron, BrickLink või BrickSet. Kuna kõik need on komplektikomplektid, saate leida loendeid komplektidest, milles osi leidub. Proovige alustada ainulaadsemate osadega, tõenäoliselt on need ainult mõnes mudelis.

Kui olete kindel, et olete leidnud mudeli, mille kõik osad teil on, ehitage see juhiste järgi saidilt LEGO.com või vanemate mudelite jaoks skaneerib juhised PICSL.

Kui LEGO osade tuvastamine osutub mõnele kasutajale liiga keeruliseks küsige ekspertidelt.

Võiksite lisada märkuse, et peaaegu kõigi osade alumisel küljel on reljeefne element või osa ID.
Tegelikult ei, ma ei taha seda teha, kuna see pole tegelikult selle küsimuse mõte ja seda on käsitletud teises küsimuses. Kuid teil on täiesti õigus, et oleksin pidanud vähemalt sellele vastavale küsimusele [kuidas tellise nime kindlaks määrata] (http://bricks.stackexchange.com/q/154) tähelepanu juhtida. Olen selle lisanud.
Kui olete tuvastanud vähemalt ühe komplekti osad, kasutage veebiaadressi http://rebrickable.com/, et leida muid komplekte, mis teil ka nende osadega võivad olla.
Hea vastuse saamiseks @Joubarc +1, vaatan need lingid üle ja olen kindel, et need aitavad hämaramate tükkide ID'imisel.
@Zhaph-BenDuguid Mõned minu käsutuses olevad komplektid pärinevad 1970-ndate aastate algusest ja neil pole tingimata osade numbreid.
@bakoyaro: hea mõte, panen selle mõttega meelde
See on suurepärane teave. Suur aitäh jagamast.
#2
+11
Ambo100
2017-10-25 20:15:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõige haruldasema tüki (de) leidmine

Minu tavaline meetod mulle tundmatu komplekti tuvastamiseks on leida kõige haruldasem osa. Haruldasemat osa pole alati võimalik leida, kuid tavaliselt võin arvata, millised osad on haruldased, kui arvestada, kui palju neid minu kollektsioonis on.

Süsteemikomplektide puhul ignoreerin tavaliselt tavalised värvid.


Näide

Kui proovisin leida allpool toodud näite komplekti sellest küsimus. Eirasin kõiki plaate ja kahte musta 1x1 naastrit, kuna need kõik olid standardsetes värvides tavalised osad.

Example photo

Ainult kaks järelejäänud osa olid sinine minifiguuride iste (4079) ja sinine rool (3829).

Nendest kahest osast oli lihtne seda kui ja osade paigutuse järgi võin öelda, et see oli nelja naastuga lai sõiduk. Umbes 2005–2010 on LEGO-l olnud tavalisem toota 6 või 8 naastudega sõidukeid, seega eeldasin, et see on üsna vana komplekt.

Nende kahe detaili tuvastamiseks kasutasin kataloogiotsingut Bricklinkis, kui ma ei teadnud nende tükkide nime, oleks mul võimalik kategooria järgi otsida või kui ma teaksin tüki numbrit (sageli leitud paljude osade alt), oleksin võinud ka seda otsida .

p>

Known Colours list

Sorteerisin loendi valides 'Välja antud aasta' väärtuseks 'Üles', nii et näeksin esimesena vanimaid komplekte ja määraksin eelvaate režiimi jaotisesse „Piltidega loend”, et näeksin nii komplekti fotot kui ka asjakohast teavet. (Soovitan kasutada ka pisipildigaleriid).

Bricklink piece search results


Üldised näpunäited

  • Värvid, mida pean „standardseks“, on punane, kollane, roheline, sinine, must ja valge. Need värvid on ilmselt kõige levinumad ja on peaaegu alati telliskivimassides.

  • Umbes 2004 on hele / tumehall ja pruun värv telliseid vahetati veidi. Kaasaegseid halli telliseid tuntakse nende sinaka tooni tõttu sageli „bley” -na. Seotud: mis on värv (blay)?

Nõuanded minifiguuride jaoks

  • Enne 1989 oli Minifiguuride jaoks ainult üks pea variatsioon, klassikaline naeratuse pea. Seda tükki kasutatakse jätkuvalt nii klassikaliste versioonide kui ka moodulite jaoks, kuigi see pole nii levinud. Võime välistada, et kõik „mitteklassikalised” minifiguuripead on pärast seda aastat.

  • Kahepoolsete peadega minifiguure toodeti alles 2001 .

  • Esimesed realistliku nahatooniga minifiguurid ilmusid 2003 . Varem olid saadaval ainult kollased minifiguurid. Seotud: miks mõnel minifigil on kollane pea ja mõnel lihavärv?

  • Mikrofiguurid ilmusid esmakordselt aastal 2009

#3
+5
JW8
2011-10-31 09:03:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Legol on veebileht, mida saab kasutada PDF-vormingus kasutusjuhendite allalaadimiseks. Kahjuks mainitakse lehel, et käsiraamatud on saadaval ainult komplektide jaoks, mis ilmusid 2002. aastal või hiljem:

Meil ​​on praegu saadaval üle 3300 ehitusjuhendi, mis pärinevad 2002. aastal pakendatud komplektidest.

Võiksite pöörduda Lego klienditeeninduse poole, et teada saada, kas nad võivad teid suunata nende vanemate komplektide jaoks muudele ressurssidele. Ajakirja squidoo.com andmetel saab Lego klienditeenindus tasulisi vanemaid juhiseid. Sellel lehel on ka mitu alternatiivset ressurssi, mida saate vanemate käsiraamatute tasuta otsimiseks otsida:

#4
+5
Josh King
2014-09-06 01:15:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selle välja selgitamiseks on mitu võimalust, minu meetod on järgmine:

Proovige tuvastada mõned järgmistest:

Unikaalsed tükid
Ainulaadsed minifigad
Tükkide kleebised
Unikaalsed logod
Värvilahendused või kordumatud värvid

Minifigist, kleebistest ja värvidest piisab, et vähemalt suunata teid õigesse teemakategooriasse (st kosmos, piraadid, loss, linn, tähesõjad jne) ja kitsendavad seda veelgi. Logo või minifig on tavaliselt kingitus sellest, millist komplektirühma te otsite.

Näiteks hiljutisel hulgiostul oli mul plaatidel mitu Jokeri pilti ja mitmeid unikaalseid lillasid ja rohelisi värve see tegi selgeks, et segus oli Batmani-teemaline Joker.

Sealt saate otsida osade loendeid Bricklinkist või Peeronist ning leida ka juhiseid monteerimiseks. Selle kitsendamiseks konkreetsele komplektile ja veenduge, et teil oleksid kõik osad.

Kui te pole lego teemadega eriti kursis, annavad need saidid teile ka koha nende leidmiseks.

Need on suurepärased saidid! Ma polnud neid kunagi varem näinud. Täname nende jagamise eest - kindlasti kasulik.
#5
+4
S.L. Barth - Reinstate Monica
2014-09-06 10:11:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Üks väga hea viis on otsida numbreid tükkidelt, eriti kui need on trükitud. Lego tükil olev number on peaaegu alati komplekti number.
Need tulevad sageli kohtadesse, kus arvatavasti peaks olema number; nagu autode numbrimärgid. Kui teil on numbriga numbrimärk, on see peaaegu 100% kindel komplekt, kuhu auto kuulub.

On ka erandeid; näiteks kaheksakümnendatest pärit Lego rongidel oli "sõiduplaani" kleebis, kuhu oli märgitud mitu numbrit; iga number oli teise rongikomplekti number. (Teisisõnu oli igal rongil sõiduplaanis eraldi kirje). Kui leiate selle kleebise, on teil kas tollest ajast pärit raudteejaam või selle rongi komplekt, mis sisaldas sõiduplaani. Kuid see kitsendab teie otsingut ikkagi.

Ma pole seda kunagi märganud! Ma pean mõned oma tükid üle kontrollima!


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...