Küsimus:
Millal otsustas LEGO, et okei on panna Technicu auku?
Nathan
2011-10-26 19:00:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ühel hetkel ei toetanud LEGO tegelikult naastude panemist Technicu auku, väites, et see tekitas tellistele liiga palju stressi. Ja mõnda aega ei olnud ühtegi komplekti, kus see nii oleks. Kuid viimasel ajal olen näinud mitmeid komplekte, mis panevad naastud Technicu aukudesse; ja ma olen uudishimulik, kui see algas.

Siin on näide tehnikast. Seda näete koos oranži 1x1 ümmarguse plaadiga küljel ja ülaosas, mis on kinnitatud naastuga Technicu talas.

Ma oleksin vandunud, et see on ikka keelatud. IMHO võib see olla erand, mis piirdub selliste ümmarguste plaatidega.
FYI Neile meist, kes ei ela USA-s, võib see link töötada või mitte. Komplekt on Bucket Truck 8071 http://brickset.com/detail/?Set=8071-1
Ma ei näe seda ehitust enam viimastes (meie oma) komplektides. Tundub, et see on asendatud tehnikaaukudesse sisestatud poolnõelaga ja poolnõela otsa kasutatakse naastuna.
See on huvitav. Ma ei usu, et see oleks nii tugev seos ja see pöörab naastu suuna ümber - nael oleks auku asemel aukust eemale suunatud.
Neli vastused:
#1
+33
Kramii
2011-11-03 02:41:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2006

LEGO ametlikku seisukohta selle tehnika osas selgitati Brickfest 2006. aastal. Jamie Berard, tollane suhteliselt uus disainer Billundis, tegi suurepärase ettekande selle kohta, miks teatud tehnikaid peetakse ametlikes komplektides ebaseaduslikeks. Põhiteade on see, et ehitustehnikad peaksid:

  • mitte rõhutama telliseid
  • olema sobilikud komplekti sihtrühmale

Ta kirjeldas üksikasjalikult viise, kuidas Technici talasid ja tavalisi süsteemitelliseid saab ja ei saa ametlikes komplektides kombineerida. Peamised probleemsed valdkonnad tekivad seetõttu, et:

  • Technicu augud ei asu täpselt süsteemitelliste külgedel olevate naastudega
  • Technicu talade augud on veidi väiksemad kui need, mis on süsteemitellistes

Selle tagajärjed on järgmised:

  • Ehkki süsteemi tellistest naelu saab sisestada Technici talade aukudesse, tuleks seda vältida seal, kus see on lastel oleks raske lahti võtta. Jamie toob näite, kus tellisel on tala sisse pandud üks naast, ja kirjeldab seda kui "tehniliselt legaalset" (kuid mitte soovitatav). Teie näites on selline olukord.
  • Kui Technicu ja süsteemi telliste kombinatsiooni tulemusel tekib komplekt, kus komponendid üksteist segavad, võib see osi pingutada. Teie viidatud näites pole see siiski nii.

Nende reeglite kohaselt pole teie toodud näide mitte ebaseaduslik. On selge, et see võib mõnes olukorras olla probleem, kuid mõnel juhul on see aktsepteeritav.

Kahjuks ei vasta ükski neist teie algsele küsimusele, kuna jääb kaks võimalust:

  1. Teie väide, et "ühel hetkel ei toetanud LEGO tegelikult naastude panemist Technicu auku, väites, et see tekitas tellistele liiga palju stressi", ei pruugi olla õige. Väärarusaam võis tekkida seetõttu, et Lego rõhutas tehnika ebaseaduslikku kasutamist, kuid mängis legaalset. Sel juhul võime eeldada, et lavakujundajad lihtsalt otsustasid tehnikat mitte kasutada (või ei teadnud, et võiksid, sest ka nemad eksisid).

  2. Alternatiivne selgitus on see, et LEGO tegi selle kohta põhjaliku avalduse, kuid mõistis hiljem, et see vajab selgitamist. Sel juhul näib Jamie 2006. aasta ettekanne olevat esimene selge avalik teave üksikasjalikumate reeglite kohta (loomulikult võisid sisedisainerid olla teadlikud poliitika muutmisest palju varem, kuid otsustasid siiski seda tehnikat mitte kasutada). Sellise poliitika kohandamise korral selgitaks see välja, miks seda tehnikat alles hiljuti ei kasutatud.

Ilma LEGO varasemate selleteemaliste teatiste tekstita on keeruline tea, milline selgitus on õige. Mõlemal juhul kutsun teid üles vaatama Jamie esitluse slaide. See on saadaval veebis powerpoint-vormingus ja pdf-vormingus. Lisaks sellele, et see on omaette huvitav lugemine, teevad nad ka selgeks, et see üks auk-auk on olnud seaduslik vähemalt alates 2006. aastast.

Vau. Suurepärane vastus. Ma ei olnud slaidid varem näinud. Teil on õigus, slaididel on selgesõnaliselt kirjas, et meie praegu nähtav kasutus on seaduslik.
#2
+22
Niels
2015-01-11 20:28:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1977

Kui Technic esmakordselt kasutusele võeti.

Vaadake seda komplekti 850 alternatiivset järku:

850

Tore leid, Niels.
Tahtsin uhkeldada "iidse" 8480 süstikuga aastast 1996 ... http://lego.brickinstructions.com/08000/8480/056.jpg
Tundub, et tegemist on seadusega "Legal siis, ebaseaduslik praegu", nagu on kirjeldatud [varem mainitud ettekande] lk 27–29 (http://bramlambrecht.com/tmp/jamieberard-brickstress-bf06.pdf). Tekil mainitakse, et lubatud on üksikud naastud aukude ühendustes, kuid mitte mitu naastut (sama teki 11–12 slaid) - BTW, teie pilt viis mind kohe tagasi lapsepõlve - ma ehitasin seda teerajajat lapsena mitu korda. Hämmastav, kuidas inimese mälu töötab :)
@zovits, [1682 süstik aastast 1990] (https://brickset.com/sets/1682-1/Space-Shuttle-Launch) eelistab seda natuke ette.
#3
+7
Zhaph - Ben Duguid
2011-11-02 05:38:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Näib olevat sel aastal tõesti kasutusele võetud. Komplekt Winter Village Post Office (lk 65–66) kasutab seda ka suurema tüki jaoks, mille SNOT-plokk hoiab aknakatuseid peal:

SNOT Block attached to 1x2 Technic Brick Hole

Ma polnud seda veel näinud. Tundub, et nad hoiavad tehnikat ainult ühe naastuga ühes augus. See on huvitav!
Tehnika pole tänavu uus: The Emerald Night (mis ilmus 2009. aastal) kasutab oma vaguni üksikasjade jaoks ühte auk-auk-tehnikat.
Vaadake Kramii vastuses Jamie ettekande lk 11–12 - näete, et 1 naast ühes Technicu augus on korras, kui järgitakse mõnda muud reeglit; rohkem naelu ei ole, sest lastel oleks liiga raske lahku lüüa.
#4
+3
Lunatik
2011-10-27 14:24:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hea küsimus, kuid arvan, et näidatud näide näitab, kus Lego praegu sellist konstruktsiooni aktsepteerib; st ainult väikeste dekoratiivkomponentide ja mitte suuremate struktuuriliideste jaoks.

Jah, kuid tundub, et see on ettevõtte jaoks üsna värske tehnika. Minu küsimus pole mitte selles, kuidas Lego seda tehnikat kasutab, vaid selle kohta, millal nad seda kasutama hakkasid. Ma ei tea ühtegi kindlat komplekti, kui nad seda tehnikat kasutama hakkasid (AFOL-id on seda pikka aega kasutanud).


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...