Küsimus:
Kuidas parandada koltunud või pleekinud Lego klotse?
Umber Ferrule
2011-10-26 01:58:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on eriti olnud valged klotsid, mis on kohati kolletunud. Kas värvi konsistentsi saab taastada? Või vähemalt paranenud?

Mind huvitaksid pigem inimeste tegelikud kogemused kui lihtsad ettepanekud.

Kas keegi on proovinud kasutada Vanish Oxi Actioni (või muid hapnikupõhiseid valgendeid)?
Kaks vastused:
#1
+17
Rory Alsop
2011-10-26 02:18:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui ma oma lapsed esimest korda Lego juurde sain, tegin seda nii, et ostsin Internetist 25 kilo kotte kasutatud telliseid. Nüüd olid need tellised ilmselgelt olnud vaipade alla peidetud koerte poolt näritud välitingimustes liivakastides - teie nimetate seda.

Taastasime peaaegu kõik need edukalt, pestes neid vannis, mis oli täis Milton lahus, nühkides igaühte vana hambaharjaga ja jättes seejärel rätikule kuivama.

See puhastas mõningast kollasust, mis meie arvates oli päikesekahjustus ja pleekimine, kuid siiski oli ka mõni (eriti mõned mustad tükid), mis tundusid lihtsalt hallid ja nühkimata neid sorteeris.

Ma soovitaksin seda meetodit proovida, kuid kui see on päikesekahjustus, mis on suurem kui välimine pind, arvan, et teil ei pruugi õnnestuda.

Neile meist, kes pole Ühendkuningriigis, on Milton Sterilizing Fluid valgendi (naatriumhüpokloriti) nõrk lahus. Sarnased tooted võivad USA-s olla [Clorox Anywhere Hard Surface] (http://www.clorox.com/products/clorox-anywhere-hard-surface-daily-sanitizing-spray/ingredients-and-safety/) või [Fantastik Cleaner with Bleach] (http://www.scrubbingbubbles.com/Products/Pages/fantastik-all-purpose-cleaner-with-bleach.aspx).
Olin juba vastamas, et see on tavaliselt lootusetu, seega on hea näha lahenduse olemasolu, isegi kui see on osaline.
Huvitav, kuidas plastik selle lahusega reageerib. Mõned tooted satuvad plastikusse, reageerivad sellega ja võivad selle habrasemaks muuta. Oleksin ettevaatlik, enne kui kasutan midagi muud kui looduslikku seepi ja vett.
Ei reageeri üldse - tõsi, Milton on Ühendkuningriigis valitud mänguasja laste mänguasjade puhastamiseks jne, seega on see üsna leebe.
Kiire pesemine lahjendatud pleegituslahuses ei kahjusta tõenäoliselt plasti terviklikkust. Pikaajaline leotamine tugevas pleegituslahuses võib aga jätta ABS-plastiku pinnale auke ja muuta selle habras.
#2
+13
62Bricks
2012-03-11 06:21:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen kollastunud telliste taastamiseks väga edukalt kasutanud meetodit Retr0bright. Algselt tabasid seda lahendust retroarvutite fännid, kes soovisid taastada vanad kolletunud arvuti- ja mängukonsoolid algse värvi. LEGO fännid võtsid selle kätte ja neil on olnud häid tulemusi.

Lahus on põhiliselt vesinikperoksiid, millele on lisatud katalüsaatorina naatriumperkarbonaati. Tellised uputatakse lahusesse ja asetatakse UV-valguse kätte (päikesevalgus või UV-lambi alla). Sõltuvalt lahuse tugevusest ja valgusest võib protsess kesta mitu tundi kuni paar päeva.

Vesinikperoksiid on hõlpsasti kättesaadav, ehkki USA-s müüakse seda tavaliselt üsna nõrgas 3% lahuses . Naatriumperkarbonaat on erinevate "Oxy" pesuvahendite tugevdajate toimeaine.

vanal saidil Retr0bright on teavet toimuva keemilise reaktsiooni kohta, mis taastab algse ereda värvi. Kahjuks pole kasutajaarutelusid arhiveeritud ega tundu olevat praegusele saidile üle kantud. Saidi omanikud ei soovita sel eesmärgil valgendit. Kuigi pikaajaline pleegituslahuse ligunemine võib eemaldada suure osa kollasusest, jätab see ka süvendid plasti pinnale, põhjustades selle hapraks muutumist.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...