Küsimus:
Kas LEGO tükke on ohutu pesta nõudepesumasinas?
Reven
2011-10-26 01:30:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen paljude inimeste käest kuulnud, et LEGO-d saab pesta nõudepesumasinas, kuid olen mures kooldumise, kleebiste kaotamise, värvitud tükkide kulumise jne pärast. Kas neid on ohutu nõudepesumasinas tegelikult pesta? ? Kas peaksite võtma muid ettevaatusabinõusid?

Vaadake ka [Lego puhastustehnikad ja tööriistad] (http://bricks.stackexchange.com/questions/124/lego-cleaning-techniques-and-tools).
üheksa vastused:
#1
+21
Zhaph - Ben Duguid
2011-10-26 01:41:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LEGO ei soovita telliste puhastamiseks kasutada nõudepesumasinat:

Soovitame teil oma LEGO osi puhastada või pesta ainult käsitsi, maksimaalselt. 40 ° C või 104 kraadi (F) Fahrenheiti. Kõrgem temperatuur võib mõjutada LEGO osade kvaliteeti. Võite vette lisada pehmet pesuvahendit, millele järgneb loputamine puhta veega. Ärge pange oma telliseid pesumasinasse või nõudepesumasinasse ega proovige neid kuivatada ahjudes, mikrolaineahjudes või koos föönidega . Kõiki elektrilisi osi, nagu kaablid, mootorid, patareiruumid, saab pühkida ainult alkoholiga. Õhkuivad osad toatemperatuuril. Desinfitseerimiseks kasutage pehmet valgendit.

(rõhuasetus on minu)

Ma saan selle käe eest garanteerida - isegi käsitsi kuum vesi võib telliseid kõverdada!
#2
+11
Steen
2011-10-26 01:39:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on olnud häid kogemusi, kui panen nad pesukotti. Kleebised tulevad tavaliselt lahti. Värv erineb mudelist, aastast ja tootest. Mõned minu 80-ndate aastate tellised ( nagu see) näevad endiselt väga uued välja ja originaaltrükk on terve.

Tundub, et inimesed usuvad, et see pole soovitatav LEGO puhastamine, kuid ma hindan seda, et mul on reaalses maailmas kogemusi ja kasutan seda meetodit tõeliselt vanade ja peitsitud tükkide jaoks.
Olen seda meetodit kasutanud ja mul on olnud suurepäraseid tulemusi, öeldes, et ma ei kasuta kuuma vett ega nõudepesuseepi, vaid lihtsalt vett.
#3
+6
Rory Alsop
2011-10-26 02:22:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on tõeline vastus eitav, kuid palun vaadake minu vastus sellele teisele küsimusele alternatiivi, mis tõepoolest töötab, tuues nad uutena üles koos ainult väike küünarnukirasv - vann Miltoni lahust.

#4
+5
Joubarc
2011-10-27 09:38:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mingil hetkel soovitas LEGO nõudepesumasina asemel kasutada pesumasinat, kuna võite piirata temperatuuri 40 ° -ni. Peate siiski veenduma, et kõik osad on lapiga (näiteks padjapüür) ohutult suletud, ja ärge oodake, et teie telliseid üldse ei kriimustataks.

#5
+4
Wolly
2015-11-20 03:53:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen pesumasinas pesnud tuhandeid Lego ja Duplo telliseid vastavalt Lego Store'i töötajate soovitusele, kus on lasteüritusi. Lego kauplustes kasutatakse pesumasinaid. Ükski tellistest pole kõverdunud. Ma kasutan õrna tsükli korral sooja veega pesemist ja leotan neid kaant üles tõstes. Telliste desinfitseerimiseks lisan koormale umbes pool tassi kloori, kuna mul on tellistega mängimas palju erinevaid lapsi.

Ostan dollaripoest pesumasina nailonist võrkkotte ja panen tellised kottidesse. Ka seadmekotid töötavad hästi. Ärge peske väikseid esemeid, mis võivad võrguaukudest läbi torgata, ja eriti lehti, mis jäävad nailonvõrkkottide väikestesse aukudesse kinni ja rebivad need laiali - neid, mida ma kraanikausis pesen ja desinfitseerin. Osade valamust välja kalastamiseks on saadaval kõikvõimalikud kurnad.

Viskan Duplo ilma kottide ja võrkudeta tellised otse pesumasinasse, kuna need on tohutud, ja kühveldan dollari poest ostetud tohutu tühjenduslusika abil. Mul on üle tuhande Duplo tellise ja seni pole ükski kahjustatud. Kleebised on teine ​​lugu. Mõni on mõjutatud, mõni mitte.

Kuidas oleks trükitud Duplo tellistega?
Mul on eestlaetav pesumasin, tundub, et teil on ülalt laetud masin, mida saab pesutsükli ajal avada. Kas arvate, et teistsugune tegevus kriimustaks telliseid rohkem?
#6
+3
pabouk
2014-01-07 19:38:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei soovitaks kasutada nõudepesumasinat. Olen näinud mitme nõudepesumasina protseduuri tulemusena kohutavalt kulunud telliseid, millel on väga kole ja tuhm pind. Mõnikord võite märgata, et nõudepesumasin söövitab isegi klaaspinda.

Kahju võib tõenäoliselt põhjustada vee omaduste, kasutatava pesuvahendi ja temperatuuri kombinatsioon.

#7
+3
Susan Donald
2015-05-25 19:23:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ärge kasutage nõudepesumasinat. Mu abikaasa luges pesumasinat valesti ja panime need nõudepesumasinasse. Ligi pooled neist olid kõverdunud!

#8
+1
Kilian Seifert Leitch
2015-11-21 18:54:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei soovitaks seda, kuna sain kunagi suure hulga vanu (pole kindel, kui vanad) ja määrdunud Lego tükke. Minu vanemad eelnesid siis nende nõudepesumasinasse panemisele. Mõned osad, näiteks tavalised tellised, jäid ellu, kuid sellised tükid nagu plaadid muutusid kõveraks ja kõveraks.

#9
+1
Wol Bar
2018-11-24 23:28:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eeslaetavad seibid peaksid tavaliste tellistega korras olema, kui kasutate õrna tsüklit. ABS-plast on sitke.

Mis puutub nõudepesumasinatesse, siis neil on kütteelemendid, mis soojendavad vett temperatuurini, mis ületab teie veesoojendi. Pesumasinad ei lähe kunagi selle temperatuuri lähedale, mida nõudepesumasinad kasutavad. Ma ei näinud kunagi pesumasinast auru, kuid nõudepesumasinast tuleb aur välja iga kord, kui selle ukse avan. See on vihje, et vesi on keemistemperatuuri lähedal.

Kui olete tõsiselt mures, visake tellised seebiveega täis vanni ja laske 3 tundi liguneda, segage see ringi, visake sisse tass valgendit lõpus, tühjendage kurnaga tühjendusava kohal.

Nõudepesumasinast tulev aur ei tulene pesemiseks kasutatava veetemperatuuri tõttu. Selle põhjuseks on asjaolu, et nõudepesumasin kasutab kuivamiseks kõrget õhutemperatuuri ja väldib jälgi. https://home.howstuffworks.com/dishwasher.htm Igatahes on vesi isegi telliste jaoks liiga kuum, isegi kui vesi ei keeda.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...