Küsimus:
Kuidas on põhitellis aastate jooksul muutunud?
Erik Olson
2011-10-26 02:12:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Põhilisel 2x4 tellisel on palju versioone. Näiteks tänapäevasel on õhemad seinad ja naljaka kujuga torud võrreldes 1980ndate alguse tellisega. Millised olid aastate jooksul toimunud muudatused ja kuidas need ehitamist mõjutasid?

üks vastus:
#1
+19
oezi
2011-10-28 19:46:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma ei saa anda loetelu kõigist väiksematest muudatustest, kuid oskan vähemalt öelda kõige olulisemat muudatust, mis on tehtud põhilise 2x4 tellise ajaloos (mis kehtib ka kõigi teiste telliste ja osade kohta):

Üldiselt olulisi muudatusi pole tehtud: uhiuus tellis sobib siiani enne 1963. aastat pärinevaga, kui tselluloosatsetaat pole vananemise ajal liiga deformeerunud ( mis on peamine põhjus, miks nad ABS-le üle läksid, see on vastupidavam, kriimustuskindlam ja ei deformeeru nii lihtsalt tootmises - seda juhtub kogu aeg, nii et ajaskaalal pole mõtet. Mõju on lihtne: paremini sobivad tellised parandavad teie konstruktsiooni stabiilsust.

* Läbipaistvad tellised koosnevad polükarbonaadist, sillad koosnevad polüamiidist

Patendist (http://i.stack.imgur.com/QRwhY.jpg) näete, et põhiline * kujundus * pole märkimisväärselt muutunud.
Praeguses tellises ei ole alates 1958. aastast toimunud struktuurimuutusi, mistõttu LEGO tähistas tellise 50 aastat 2008. aastal. Enne 1958. aastat olnud tellisel ei olnud põhjatorusid, mis olid osa teie mainitud patendist.
@Joubarc - praegusel 2x4-l on õhemad seinad (vertikaalsete "harjadega") kui varasematel umbes 10–15 aasta tagustel 2x4-tellistel. Tundub, et sellel on nii jäikust kui ka plastikoguse vähenemist. Ma pole kindel, kas see parandab või vähendab siduri võimsust.
@CadeRoux - õige, kuid see pole tegelikult struktuurimuutus. Ma arvan, et siduri võimsus peaks olema sama, kuna need on jätnud plastiku seinte sellesse ossa, kus naastud seda puudutavad. Kuid nad on vähem plastist, see on kindel.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...